Bezdomovci už neví, jak na sebe upozornit. Nazpívali hymnu

Obrázek uživatele Elsa K.
01.10.2014, 12:00
Když bezdomovci v Praze na Masaryčce spustili „Kde domov můj?“, kolemjdoucím lezly oči z důlků. A přitom to z jejich úst dává větší smysl než někde na stadionu. A navíc šlo o charitativní projekt. 
    Bezdomovectví je čím dál tím žhavějším tématem. Jeden dává, druhý nadává, někteří aspiranti na zastupitele by lidi bez přístřeší nejradši odlifrovali někam mimo Sluneční soustavu... bbbbbb bbb bbbbb   Mnozí bezdomovci promeškali okamžik, kdy se ještě mohli odrazit ode dna. Drtivá většina pije jako špinavá smradlavá duha, ale přesto - pokud jim konstruktivně nepomůžeme, sami to těžko zvládnou. Armáda spásy vypustila do světa video, které má podpořit projekt ReShare. 29 jejích klientů se v něm na Masarykově nádraží, jednom z míst, na kterém se lidé bez domova koncentrují, ptá slovy Josefa Kajetána Tyla: "Kde domov můj?" Na hymnu v netradičním podání se můžete podívat  target="_blank">ZDE aa aaaaa aaaa

Projekt ReShare byl spuštěn na konci roku 2013 a jeho smyslem a cílem je pomocí sběrných kontejnerů na šatstvo vytvářet pracovní příležitosti pro lidi bez domova a zároveň jim poskytnout i nezbytný pracovní trénink. Od letošního července Armáda spásy zaměstnala formou dohody o provedení práce v rámci tohoto projektu již 15 osob.

46 kontejnerů na sběr šatstva je momentálně umístěno v Praze, Ostravě, Opavě a Krnově. Do konce roku charitativní organizace plánuje navýšit jejich počet na 100 a dostat je i do dalších měst, kde působí. Můžete na ně přispět i vy. Číslo účtu, na který lze posílat finanční dary je 475 335 613 / 0300.


Komentáře

Doporučeno pro vás