fb pixel Nejotravnější člověk na českém internetu? Seznamte se s Andrejem Babišem v opozici – G.cz
Vyhledávání

Nejotravnější člověk na českém internetu? Seznamte se s Andrejem Babišem v opozici

Zdroj: Profimedia

Doby, kdy Andreje Babiše někdo bral vážně jsou pryč. Z bývalého premiéra se stal opoziční poslanec, což znamená, že ze dne na den začal dělat to, co u demokratických stran nejvíce kritizoval. Jede program ve stylu antiSPOLU. Nevíte někdo, proč si současná opozice neumí vymyslet vlastní volební program, jiný, než je kritika Fialovy vlády? Možná je to celé jenom kampaň... na prezidenta.

Martin Miko
Martin Miko 27.1.2022, 16:40

Babiš na Hrad?

Bývalý premiér Andrej Babiš už pár měsíců není nejsledovanějším politikem v zemi. Co to v překladu znamená? Že skrze svá média, která mu nepatří, a skrz Parlamentní listy vysílá do českého éteru signály, že má ještě české politice co nabídnout. Přes iDnes.cz vzkazuje důchodcům, že by jim zrušil poplatky za rádio a televizi, a přes Parlamentní listy se občas také ozve s nějakým tím vzkazem pro současnou vládu. Zkrátka do toho všeho šlape jako kdyby volby ještě neskončily, ale teprve měly začít. Nicméně ty nejbližší, které by Babiše mohly zajímat, jsou ty prezidentské, které nás čekají v roce 2023.

Tak trochu to vypadá, že se Babiš snaží, aby se na něj nezapomnělo. I z těchto důvodů nám už na konci roku 2021 oznámil, že koupil obytňák a vyrazí na kontaktní kampaň po Česku. Prezidentskou kampaň za tím však hledat nemáme, protože to s tím prý absolutně nesouvisí. Babiš prozatím kandidaturu nepotvrdil ani nevyvrátil, nicméně jeho věrná pobočnice a bývalá ministryně financí Alena Schillerová (ANO) pro Seznam Zprávy prozradila, že v případě, že by se bývalý premiér pro kandidaturu rozhodl, kryla by mu záda a doprovázela ho při kontaktní kampani karavanem. Mít svůj politický vůz a navštěvovat města a vesnice po ČR – s touto kampaní přišel už v polovině 90. let Miloš Zeman, když se svým Zemákem brázdil po naší zemi a sbíral hlasy. Tato kontaktní kampaň se mu tehdy vyplatila, protože není nic lepšího než osobní setkání s občany. Takto se zkrátka v Česku vyhrávají volby. A ví to i Andrej Babiš.

Ten ovšem nezaostává ani na sociálních sítích. Na svém facebooku se rozhodl spamovat příspěvky o tom, že současná vláda nedělá pro lidi vůbec nic, je nekompetentní a nechce dávat peníze lidem. Fialova vláda navíc může za to, že lidé budou mít dražší energie o 21% DPH. Při pohledu na Babišův facebook běžný občan nechápe, co tím bývalý premiér sleduje, když podle statistiky o účasti poslanců na schůzích sněmovny má zároveň jednu z nejnižších účastí ze všech. Babišova účast činí pouhých 14 %, což je žalostně málo na to, jak se za občany „pere“ na Facebooku. Přitom by měl jako funkční opozice fungovat spíše v Poslanecké sněmovně.

Do toho všeho si započítejte stínovou vládu hnutí ANO, která má pod heslem JEDEME DÁL! dublovat fungování té opravdové. Na činnost této party jsme velice zvědaví.

Je podle vás Babiš důstojná opozice pro Fialovu vládu? Bude kandidovat na prezidenta ČR? Podle nás ano a ano. Zájemců bude víc než dost a další se objeví v tomto roce. Ostatně prezidentské volby nás čekají nejdříve za rok, takže času má každý ještě dost.

Podobné články

Doporučujeme

Další články