fb pixel Nejnenáviděnější česká politička: Lynč Pokorné Jermanové kvůli udávání záchranářky pokračuje – G.cz
Vyhledávání

Nejnenáviděnější česká politička: Lynč Pokorné Jermanové kvůli udávání záchranářky pokračuje

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Z hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové (ANO) se v posledních týdnech stala nejnenáviděnější česká politička. Za vše může jedno takové „nevinné“ trestní oznámení ze strany Středočeského kraje, které bylo mířené na noviny Náš region, jak tvrdila Pokorná Jermanová, ale zároveň i přímo na záchranářku Veroniku Brožovou, která si dovolila postěžovat na fakt, že záchranáři mají nedostatek roušek a respirátorů. Je lynč Jermanové oprávněný?

Martin Miko
Martin Miko 11.6.2020, 15:35

Lynčování středočeské hejtmanky

Jak si vybudovat během karantény image nejhejtovanější české političky? Stačí, když v době karantény podáte trestní oznámení na záchranářku, která riskuje nakažení koronavirem, protože jí Středočeský kraj neposkytl dostatek roušek a respirátorů, a ona si pak dovolí o tom informovat veřejnost otevřeným dopisem o pochybení. Když záchranářka Veronika Brožová dopis, ve kterém si stěžovala na nedostatky ochranných prostředků u středočeských záchranářů v době koronavirové epidemie, zveřejnila, tak si měla hejtmanka Středočeského kraje Pokorná Jermanová nasypat popel na hlavu a veřejně se všem zdravotníkům omluvit jako to nakonec udělal v půlce března i sám premiér Andrej Babiš.

Pokorná Jermanová místo toho udělala naprostý opak a rozhodla se, že zažaluje noviny Náš region, které vydaly článek, který vznikl na základě otevřeného dopisu záchranářky. Později se na základě zjištění Seznam zpráv ukázalo, že jej Jermanová podala i přímo na zdravotnici. V rozhovoru pro G.cz. ale tvrdila, že se to mladé záchranářky vůbec netýká.„To trestní oznamení není vůbec na paní záchranářku, nýbrž na autora článku, který bez ověření informací zveřejnil a spustil neuvěřitelnou paniku v regionu, ale neuvěřitelnou, včetně toho, že nám lidé volali, že se bojí zavolat záchranku, že je záchranáři nakazí,“ řekla nám v exkluzivním rozhovoru. Středočeská hejtmanka podle všeho nejdříve jednala, a pak následně přemýšlela, protože i jí samotné muselo dojít, že se jedná o nesmyslný nápad, kterým proti sobě poštvala snad celý český internet. Proto se rozhodla, že vše „napraví“, a tak podepsala petici na podporu záchranářky, kterou sama udala.

Celá patálie zní jako příběh ze scénky, kterou režíroval Tonda Blaník, ale opak je pravdou. Takto se očividně dělá politika ve Středočeském kraji. Když se ukázalo, že záchranářka ani noviny Náš region žádný trestný čin nespáchaly, rozhodla se společnost A11, která Náš region provozuje, vyzvat Jermanovou k veřejné omluvě. Podle informací ČTK dokonce firma uvažuje i o žalobě na kraj i samotnou hejtmanku. Nyní se ukáže, jak se k celé situaci hejtmanka postaví.

Každopádně při návštěvě oficiálního Facebooku Jaroslavy Pokorné Jermanové zjistíte, že nepatří mezi nejoblíbenější články hnutí ANO. Říká se, že čím víc máte nepřátel, tím víc máte příznivců, jenže to v tomto případě neplatí. Od té doby, co se rozhodla středočeská hejtmanka pošpinit dobré jméno záchranářky a následně se za ní pokrytecky a populisticky postavit, tak jí většina uživatelů Facebooku doslova nenávidí. Být na místě Pokorné Jermanové vy, tak si už dávno smažete všechny sociální sítě a složíte funkci. Napadá nás tedy to, že se paní Jermanová o svůj Facebook vlastně ani nestará a tuto pozici zastává nějaký středočeský „Mára“.

Když se například před pár dny Jaroslava Pokorná Jermanová na FB pochlubila tím, že navštívila nemocnici v Mladé Boleslavi, dočkala se jen několika desítek narážek na své chování. „Paní hejtmanko, na koho jste tady podávala trestní oznámení?“ zeptal se pan Jiří. A v podobném duchu se nese v podstatě všechno. I proto jsme se pro následující galerii rozhodli sesbírat ty nejdrsnější hejty na středočeskou hejtmanku.

V jiné zemi by samozřejmě po takovýchto skandálech běžný politik podal demisi, jenže nesmíme zapomínat na to, že jsme v Česku, kde mají politici tuhý kořínek. Internetový lynč ani kritika je zkrátka nezastaví.

Podobné články

Doporučujeme

Další články