Nejmladší starosta Česka: student Jan Papajanovský povede Českou Kamenici – G.cz
Vyhledávání

Nejmladší starosta Česka: student Jan Papajanovský povede Českou Kamenici

Karel Schwarzenberg u voleb + DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Letošní komunální volby s sebou přinesly spousty nečekaných okamžiků, bizárů, koalicí, šílených kampaní i sloganů. V České Kamenici mají také jeden zajímavý jev. Starostou se tu totiž stal teprve třiadvacetiletý student práv Jan Papajanovský, který kandidoval jako lídr Koalice pro Kamenici. Ve volbách strana získala 37,5 % hlasů, což ji posune do vedení města a Papajanovského pravděpodobně na pozici starosty.

Martin Miko
Martin Miko 18.10.2018, 12:20

Nejmladší starosta

V Ústeckém kraji se po minulých volbách stal podobný případ, když se v roce 2014 stal starostou Benešova nad Ploučnicí Filip Ušák, kterému v době nástupu do funkce bylo pouhých 25 let. Papajanovský je však ještě o dva roky mladší. V zastupitelstvu působil už po předchozích volbách, kam se dostal před třemi lety jako náhradník. Do letošních voleb už kandidoval jako lídr. Ve volbách se Koalici pro Kamenici podařilo uspět už v předchozích volbách, ale vyhráli pouze s malým náskokem. Strana tak fungovala v opozici.

„Já ale na té kandidátce nebyl sám. Měli jsme tam lidi od 20 do 60 let. Takže lidé volili rovnoměrně vybraný tým,“ sdělil pro Děčínský deník nový starosta České Kamenice připomínku k tomu, že by všechny zásluhy za úspěch ve volbách měly patřit pouze jemu.

Papajanovský je ve svém městě poměrně známým aktivistou. V minulosti působil jako předseda České středoškolské unie, kterou spoluzakládal a dodnes zde působí v dozorčí radě. V roce 2012 protestoval proti slučování škol v České Kamenici. Nesmíme zapomínat, že Papajanovský je stále ještě student, kterého čeká dokončení pátého ročníku, napsání diplomové práce a státnice.

V Plzni se letos o pozici starosty taktéž ucházel mladíček, a to devadenáctiletý Jakub Zieba z SPD, který s hnutím souzněl a Okamuru obdivoval. Ve svém volebním sloganu upozorňoval, že po volbách již zaparkuje. Při pohledu na jeho mladický zjev však člověk přemýšlel, jestli má na mysli auto, nebo spíš kolo či koloběžku. V komunálních volbách však SPD získala v Plzni 1 pouze 4,32 % hlasů a strana se tak nedostala ani do zastupitelstva. Takže všechno v pohodě.

A zde si naši komunisté všimli po letošních komunálních volbách, že postupně vymírají.

Podobné články

Doporučujeme

Další články