fb pixel Nejkontroverznější klip roku 2019: Rapper Řezník „naložil“ hipsterům z Letné i feministkám – G.cz
Vyhledávání

Nejkontroverznější klip roku 2019: Rapper Řezník „naložil“ hipsterům z Letné i feministkám

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Jestli někdo v této zemi umí pravidelně šokovat českou veřejnost, tak je to bezesporu Marty Pohl alias rapper Řezník. Ten oznámil vydání nové desky a v souvislosti s tím vydal i několik videoklipů. Zatímco v prvním z nich se snaží veřejnost vystrašit, tak v druhém si pro změnu dělá legraci ze současný trendů, které jsou populární zejména v Praze.

Martin Miko
Martin Miko 10.12.2019, 12:05

Řezník opět za hranou

Rapper Řezník se po úspěšném klubovém tour se svým novým filmem Párty Hárd rozhodl nasměrovat svou kariéru zpátky k rapu. Oznámil vydání nové desky a zároveň do světa vypustil dva videoklipy, které mají za cíl opět šokovat českou společnost. Ten novější z nich nese název Politicky nekorektní pí*a a bude se objevovat na novém albu, které ponese název Život a Smrt Alberta Hersche. Deska má vyjít již 17. prosince 2019.

Řezník si ve svém nejnovějším videoklipu nebere servítky vůbec s ničím a vše, co se mu nelíbí, dá veřejně najevo. V minulosti to už schytali pozéři, komunisti, věřící lidé, politici, Jiří X. Doležal a spousta dalších. Klip Politicky nekorektní pí*a samozřejmě nelze brát vážně a jde o nadsázku a tvrdý humor. „Je to klasickej řeznickej hate track, kterej se snaží v nás všech najít to nejhorší! Především to má poukázat na trendy, který mi přijdou směšný a dělá si to prdel z lidí, kteří si jí sami ze sebe udělat nedovedou,“ popisuje Marty Pohl hlavní poselství, které si mají lidé odnést z nového klipu.

Kontroverzně se ve videoklipu otírá o předražené kavárny a bistra z Letné, které prodávají veganské nesmysly za absurdní ceny. Zároveň tím však v klipu propaguje ten „starý“ svět, který už nám devadesátkovým lidem zřejmě nepatří. „Zase to ve mně pění. Všichni jsou podrážděný. Když se řekne, co se nemá. Zku*vený časy se mění,“ spustí hned od začátku Řezník ve svém videoklipu. Vše samozřejmě glosuje ve svém stylu. Oceníte však tvrdou satiru na bio raw vege jídlo nebo biomatky v šátku.

V další části klipu Řezník narazí na protestující feministky a studentky genderových studií. Pak nastane jakási nepopsatelná scéna, kterou zkrátka musíte vidět. Některé fanoušky pobouřila především scéna a text, který se vyjadřuje k vetřelcům, co do země vstoupí ilegálně. Každopádně, kdo Řezníka a jeho tvorbu zná, tak pravděpodobně tuší, že se jedná o další provokaci, nikoliv o projevování sympatií k SPD nebo Ortelu, jak píší někteří diskutéři ve videu na YouTube.

„Snažim se poukazovat a odsuzovat protizákonný chování jako je např. nerespektování osobního vlastnictví nebo ilegální migraci - opakuju ILEGÁLNÍ. Proti přistěhovalcům rozhodně nic nemám," takto obhajuje kontroverzní rapper svůj postoj k poslední části videoklipu.

Pohl prozradil, že reakce na klip jsou drtivě pozitivní a upřímně čekal mnohem víc hejtu než se mu dostalo. „Někteří lidé se to snaží házet do jednoho pytle s Ortelem nebo Okamurou, ale jen proto, že pořádně neznají mou tvorbu. Kdyby ji znali a viděli například klip Pořád jenom Hate, pochopili by, že jsem dal Tomiovi řádnou nálož. Celý je to funny klip, a ne žádná politická agitka,“ dodal a slíbil, že deska bude mít spoustu dalších témat.

Podobné články

Doporučujeme

Další články