fb pixel „Nejhorší výsledky za poslední čtyři roky“: Vláda čelí kritice kvůli schodku státního rozpočtu – G.cz
Vyhledávání

„Nejhorší výsledky za poslední čtyři roky“: Vláda čelí kritice kvůli schodku státního rozpočtu

Zdroj: Facebook - Alena Schillerová

Během prvních deseti měsíců tohoto roku se Babišově vládě podařilo dostat náš státní rozpočet do schodku ve výši skoro 20 miliard. Loni touto dobou byl však rozpočet v přebytku 5,7 miliardy korun, jak informovalo v tiskové zprávě ministerstvo financí. Podle některých jde o nejhorší výsledek za poslední 4 roky.

Martin Miko
Martin Miko 2.11.2019, 13:39

Vláda zbytečně utrácí

Babišova vláda čelí vlnám kritiky kvůli rozpočtu ČR, který je po deseti měsících ve schodku téměř 20 miliard. Pro letošní rok byl schválen rozpočet se schodkem rovných 40 miliard korun. Oproti loňskému roku je rozdíl v tom, že náš rozpočet získal od Evropské unie 21 miliard korun za závěrečné platby v rámci unijního programového období mezi lety 2007 až 2013.

Podle některých názorů je problém v tom, že ve státní kase chybí peníze kvůli slabému výběru daní. Jiní zas kritizují zbytečné rozhazování vlády za populistické kroky. Opozici se stále nelíbí utrácení vlády za zlevněné jízdné a další populistické výmysly, které dlouhodobě prosazuje vláda ANO, ČSSD a KSČM.

V souvislosti s tím se začalo hovořit o možném zvyšování daní, místo toho, aby se řešilo snižování nákladů. V předchozích letech přitom rozpočet v říjnu vykazoval přebytky. Otázkou je, čím to může být. Podle politického programu ANO je přitom v jednom z bodů napsáno, že by rádi prosazovali dlouhodobě vyrovnaný rozpočet s důrazem na investice, což se bohužel neděje.

A zde se dozvíte, jak pomoct bezdomovcům v těžkých mrazech.

Podobné články

Doporučujeme

Další články