fb pixel Už jste pořídili Nocleženku? Tady je 10 blbostí, co si za tu stovku v Praze ani nekoupíte, tak radši pomozte – G.cz
Vyhledávání

Už jste pořídili Nocleženku? Tady je 10 blbostí, co si za tu stovku v Praze ani nekoupíte, tak radši pomozte

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Je vám zima? Nám taky. A víte, komu ještě? Bezdomovcům. Právě jim je určena tzv. Nocleženka, která se teď s klesajícími teplotami zase stává víc než potřebnou. Jedna stojí stovku. Pokud se vám to nezdá, rádi vám ukážeme, že za takové drobné si v Praze stejně v podstatě nic nekoupíte, zatímco někomu potřebnému tak dopřejete celou řadu věcí, které mu klidně můžou zachránit život.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 1.11.2019, 07:54

Ne, raději nocleh!

O Nocležence jste určitě slyšeli. Jedná se o už poměrně zavedený projekt Armády spásy, který pomáhá lidem na ulici v období, kdy udeří mrazy a přežít bez domova se stává dost náročným úkolem. Funguje to jednoduše; přes oficiální stránky zaplatíte stovku (tolik stojí jedna nocleženka, samozřejmě můžete přispět i víc, případně se lze upsat i k pravidelnému přispívání) a člověk bez domova se tak bude moci vyspat v noclehárně Armády spásy, dostane polévku a horký nápoj a zároveň si ráno může dát sprchu a provést osobní hygienu. Má také možnost nechat se prohlédnotu lékařem, promluvit si se sociálním pracovníkem a případně se zapojit do některého z dalších programů AS.

Za pouhých 100 Kč to je super věc, ne? Pokud ale pořád váháte, zda pomoct, dali jsme do kupy celý seznam blbostí, co si lidé běžně kupují a ani se do toho kila nevlezou. Třeba vás to probere.

1. Trdelník se zmrzlinou, 110 - 120 Kč.

2. Malé burrito s nezbytným quacamole v populárním nonstop fastfoodu Burrito Loco, do kterého všichni chodí s huli nebo alkohladem, s hovězím masem za 107 Kč.

3. Dvojku fakt kvalitního vína, v kavárně i v širším centru vás jen 1 dcl dobrého vína vyjde i na 60 Kč.

4. Tágo z mejdanu, to vždycky vyjde alespoň na kilo. Takhle taxíky prostě fungují.

5. Topík z H&M, co si vezmete jednou, protože se po prvním praní srazí, od 129 Kč.

6. Velkou ochucenou kávu ve Starbucks. Třeba karamelové latté, aka kýbl horkého mléka s shotem espressa a přeslazeným sirupem, vyjde asi na 110 Kč.

7. Velkou dávku mraženého jogurtu s topingem, čokoládovými lupínky a ovocem, 100 g stojí 39 Kč.

8. 330 ml lahev designového "piva pro ženy" Aurosa, na e-shopu za 99 Kč.

9. Vstup do muzea voskových figurín Grévin, dospělý 336 Kč, studenti 292 Kč.

10. Kasičku ve tvaru prasátka s logem Sparty, 160 Kč.

A tady čtěte o odkazu populárního bezdomovce Jiřího Káry.

Podobné články

Doporučujeme

Další články