fb pixel (Nejen) Netflix & chill v karanténě: Co si pustit, když jste doma? Jeden svět pokračuje online, k vidění zdarma je i česká klasika – G.cz
Vyhledávání

(Nejen) Netflix & chill v karanténě: Co si pustit, když jste doma? Jeden svět pokračuje online, k vidění zdarma je i česká klasika

+ DALŠÍCH 8 FOTEK + DALŠÍCH 9 FOTEK

Tak je to doma. Tím "to" myslíme vás a vaše blízké, samozřejmě. Dbejte nařízení vlády a vycházejte minimálně! Celorepublikově platné omezení pohybu má svůj smysl, remcat můžete online, třeba na Twitteru. A víte, co ještě jde dělat online a má to mnohem větší smysl? Dohnat nejrůznější filmy a seriály, na které doteď nebyl čas, ale které vás rozhodně potěší a obohatí. Netflix se vám šikne, ale i bez něj je toho dost k vidění...

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 16.3.2020, 13:34

Netflix & chill pro všechny

Když je vám kolem dvaceti, úsloví Netflix & chill pro vás znamená krycí název pro to pustit si s protějškem seriál nebo film a tak do dvou minut ho nechat seriál seriálem/filmem a hupsnout na to. Jenže teď je jiná situace. Teď jsou tyto kratochvíle přístupné všem, kdo je doposud nestíhali. Platí celorepublikové omezení pohybu osob po venku, takže už se nemáte, nač vymlouvat. A protože souložit taky nejde donekonečna, rozhodli jsme se připravit pár tipů, co všechno si můžete zdarma nebo za snesitelný peníz pustit online a legálně, a využít tak bonusový volný čas v domácí karanténě ke kulturnímu obohacení sebe sama.

A protože Netflix je aktuálně nejrozšířenější a nejpopulárnější streamingovou službou na světě, začneme právě jím.

(It's not) The End of the F***ing World

Doménou Netflixu jsou samozřejmě seriály. Momentálně se streamingová služba v tomhle rámci urvala zejména v žánru seriálů pro teenagery, tři aktuální kousky budou ale rozhodně bavit i dospělé. The End of the F***ing World vypráví příběh dvou náctiletých podivínů, Alyssy a Jamese. Zatímco Alyssa se touží hlavně vymanit z provinčního života své rodiny, James má psychopaticky vražedné kousky a hledá svou první lidskou oběť. Vlivem toho se připojí k Alysse v útěku z domova. Chytrý a černohumorný počin je vpravdě jedinečnou podívanou, která vás vtáhne a nepustí.

Z jiného soudku je vychvalovaná Sex Education, o které jste jistě slyšeli - a teď už máte i ten čas! Komediální seriál vypráví o sexuální terapeutce s tváří skvělé Gillian "Scully" Anderson a jejím synovi, který obohacen nevyžádanými radami od máti začne malou tajnou sexuální poradnu provozovat pro své spolužáky ze střední školy. Je to vtipné, zábavné, romantické, dramatické - má to vše, co byste si mohli přát! A pokud přeci jen toužíte po něčem akčnějším, zkuste nejnovější I' Not Okay With This, což je taková teenage seriálová variace na sólo film komiksových hrdinů, které se většinou věnují jejich osobnímu zrodu.

Konečně taky máte prostor nakoukat opěvovaný historický seriál Koruna o životě a vládě královny Alžběty II., Narcos nebo Orange Is The New Black. A milovníkům bizáru doporučujeme reality show Love Is Blind. Skupina žen a mužů v ní 10 dní chodí na rande naslepo a cílem je nejen je spárovat, ale dotlačit je až před oltář, kde by si měli říct osudové "ano". Je to opravdu neskutečně divná, leč absolutně návyková podívaná. Doporučujeme! A proti Netflixu stojí HBO, které nabízí rovněž řadu skvělých počinů, z poslední doby vyzdvihněme především počin Outsider. To byste rozhodně vidět měli.

Co se týče celovečerních filmů, tam si musí každý vybrat dle svých preferencí. My už jsme stihli maraton původního Indiany Jonese, ačkoliv na Netflixu z nějakého důvodu chybí první díl, a trilogii Jurského parku. HBO naopak disponuje všemi osmi filmy o Harrym Potterovi. Cesta filmových maratonů je nyní obzvlášť vhodná - pokud třeba disponujete prodlouženými verzemi Pána prstenů, šup na to, čeká vác opravdu krásných 12 hodin ve Středozemi. Pokud nepatříte mezi filmové maniaky, možná si na tom Netflixu dejte alespoň Irčana Martina Scorseseho, o kterém se před pár měsíci hodně mluvilo - mimo jiné i proto, že tahle technologicky vymazlená gangsterka má tři a půl hodiny. A pokud ani jednu službu zatím nemáte; základní Netflix vyjde na 199,- za měsíc, HBO na 159,-. To jde, ne?

Češi Čechům

Tuzemští fanoušci filmů si mezi sebou samozřejmě také pomáhají. Asi nejlépe a nejpohotověji na nečekanou situaci zareagoval putovní festival dokumentárních filmů Jeden svět, který odstartoval 5. března, ale pod vlivem vládních nařízení a omezení zase rychle skončil. Jenže ne tak úplně! Organizátoři nakoupené snímky vzali a umístili je do dokumentárního online kina DAfilms.cz, kde jsou jednotlivé filmy k přehrání do 17. března za cenu 59 korun za zhlédnutí. Nevíte si rady, co vybrat? Nahlédněte do následujícího článku...

Ještě před celou touhle krizí udělal Národní filmový archiv záslužnou věc a založil YouTube kanál s názvem Česká filmová klasika. Ano, hádáte správně - najdete zde výběr jedněch z nejlepších kousků československé kinematgorafie, a to v plné délce, vysoké kvalitě a zcela zdarma. Mimochodem, na zmiňovaném Netflixu jsou slavné české komedie také hojně zastoupeny - minimálně Vesničko má, středisková, Slavnosti sněženek a Postřižiny si tam určitě pustíte.

A pokud přeci jen bažíte po aktuálních kino novinkách, ať už českých nebo zahraničních, je tu pro vás Aerovod, online kino nabízející filmy doposud uváděné v Bio Oko, v žižkovském Aeru, ve Světozoru, brněnské Scale či Bio Central v Hradci Králové.

Znáte další cesty, jak legálně a snadno koukat na filmy a seriály, ať už staré, nové nebo středního věku? Neváhejte nám napsat do komentářů. Sedíme v karanténě úplně stejně jako vy.

Podobné články

Doporučujeme

Další články