Názorově nestálý Čižinský ztrácí na důvěryhodnosti. Proti homosexuálům nejdříve bojuje, a pak se jich zastává – G.cz
Vyhledávání

Názorově nestálý Čižinský ztrácí na důvěryhodnosti. Proti homosexuálům nejdříve bojuje, a pak se jich zastává

+ DALŠÍ 1 FOTKA

Lidovecké hodnoty jsou opět v ohrožení a tentokrát se otřásají přímo zevnitř. Starosta Prahy 7 a poslanec za KDU-ČSL Jan Čižinský (v současnosti má ve straně pozastavené členství) totiž své křesťansky založené soukmenovce příliš nepotěšil. Ačkoliv minulý týden podepsal návrh ústavního zákona, ve kterém byla definována ochrana manželství jakožto svazku muže a ženy, tak včera své rozhodnutí změnil a vypadá to tak, že pro tento návrh hlasovat nebude.

Martin Miko
Martin Miko 19.6.2018, 12:55

Obrat ve prospěch homosexuálů

Poměrně nečekanou názorovou otočku předvedl v posledních dnech poslanec za KDU-ČSL a starosta Prahy 7 Jan Čižinský, který nejprve podepsal návrh na ochranu manželství mezi mužem a ženou, avšak o týden později ve svých názorech otočil, čímž dal podporu druhé skupině poslanců, která naopak navrhuje, aby manželství mohli uzavírat i muži a ženy mezi sebou. Čižinský chce totiž zabodovat ve říjnových volbách společně s občanskou iniciativou Praha sobě, která se k homosexuálním sňatkům staví liberálně.

Nad rychlým obratem Čižinského kroutí hlavou řada jeho voličů i politiků. Když minulý týden společně s dalšími 36 poslanci z ODS, ČSSD, KDU-ČSL, TOP 09, ANO a STAN podepsal návrh novely Listiny základních práv a svobod, která měla sloužit k ochraně manželství, tak nejspíš nikdo takovýto obrat nečekal. Reakce na sebe nenechaly dlouho čekat a Čižinský se stal obětí kritiky na sociálních sítích i v diskuzích pod mnoha internetovými články. Dle některých je Čižinský označován za nedůvěryhodného. On sám však tvrdí, že je celá věc jen nedorozumění a své rozhodnutí příliš nedomyslel.

Kdo by jen čekal, že když se člověk podepíše na stejnou listinu, kde souhlasí s lidmi, jako je Václav Klaus mladší nebo Jaroslav Foldyna. Co se týče tohoto kontroverzního tématu, tak jasná shoda v politických stranách téměř neexistuje.

Jak celou situaci vidíte vy? Jste pro sňatky homosexuálů, nebo si myslíte, že manželství by mělo být jen mezi mužem a ženou? Poperte se v komentářích.

A zde je velký přehled pražských primátorských kandidátů, kteří zasáhnou v podzimních volbách.

Podobné články

Doporučujeme

Další články