Směšné odškodnění za omylem rozstřílené břicho policií: Soudit se se státem? Raději si založte stavební spoření – G.cz
Vyhledávání

Směšné odškodnění za omylem rozstřílené břicho policií: Soudit se se státem? Raději si založte stavební spoření

Zdroj: česká televize - reprotofoto

Soudit se s ministerstvem vnitra rozhodně není jednoduché. Své by o tom mohl vyprávět i Fehim Hanuš, který byl v roce 1995 neoprávněně čtrnáctkrát postřelen zásahovou jednotkou. Za zničené zdraví a nemožnost pracovat chtěl po státu 81 milionů. Nakonec mu ministerstvo vnitra jako odškodné zaplatí 150 tisíc korun. Nejednalo se však o jeho první ani poslední zkušenost se střelbou a policií.

Martin Miko
Martin Miko 5.3.2019, 10:26

14 kulek v těle a přežil

Když k vám domů naběhne policejní zásahová jednotka a "napálí" do vás 14 kulek, protože máte v ruce legálně drženou zbraň a myslíte si, že vás někdo přepadl, je vlastně vůbec zázrak, že tolik kulek v těle přežijete. Dosti šílený příběh, který se před 23 lety doopravdy stal Fehimu Hanušovi z bývalé Jugoslávie. V prosinci 1995 byl Hanuša v Chlustině na Berounsku vážně zraněn, protože v rámci policejního vyšetřování panovalo podezření, že brutálně znásilnil mladou ženu.

Nakonec se však ukázalo, že vše bylo jinak a soud označil výpověď mladé ženy za nedůvěryhodnou, a proto musel státní zástupce obvinění stáhnout. To však neměnilo nic na tom, že Hanuša po divoké přestřelce skončil měsíc v bezvědomí v nemocnici, jak tvrdí Aktualně.cz. O 23 let později rozhodl Krajský soud v Praze o tom, že Hanuša, který původně žádal o odškodné ve výši 81 milionů korun se nakonec dočkal 150 tisíc, což samozřejmě neodpovídá realitě, a proto dojde k dovolání k Nejvyššímu soudu.

Původem Jugoslávec ale rozhodně není žádný svatoušek. O Hanušovi a držení střelných zbraní v blízkosti policistů se psalo už v roce 1998, kdy měl se svým synem Fatmirem zastřelit plzeňského policistu Jiřího Hrubého a dalšího zranit. V roce 2000 byl odsouzen na 24 let a jeho syn na 14 let. Ve vězení pak starší Hanuša plánoval vraždu státní zástupkyně, která případ dozorovala. Spoluvězni, které činem pověřil se ale zalekli a vše nahlásili přímo dotyčné. Od svého odsouzení také každý rok žádá o obnovu procesu, zatím neúspěšně.

A zde ministr dopravy oslavil své 60. narozeniny.

Podobné články

Doporučujeme

Další články