fb pixel Kdo je Paula White? Trumpova spirituální poradkyně, která "nařizuje potrat všem satanským těhotenstvím" – G.cz
Vyhledávání

Kdo je Paula White? Trumpova spirituální poradkyně, která "nařizuje potrat všem satanským těhotenstvím"

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Paula White, spirituální poradkyně Donalda Trump, televangelistka a obecně strašná, strašná, strašná osoba před pár dny při jednom ze svých kázání jménem Ježíše Krista nařídila potrat všem “satanistickým těhotenstvím”. Mimochodem to bylo ten samý den, co Trump vystoupil na protipotratovém Pochodu pro život a řekl: “V Bílém domě ještě nikdy neměly nenarozené děti takovou ochranu.”

Jan Studnička
Jan Studnička 30.1.2020, 11:55

Zeď na hranice, kacíře taky

Pochod pro život je tradičně každý rok největší a nejvýznamnější pro-life akce ve Spojených státech. Stovky tisíc lidí protestují proti interupcím a Trump je už od svého zvolení do Bílého domu významně podporuje. Přestože dříve tvrdil, že je “velmi pro-choice”, volby mu vyhráli republikáni a konzervativci, takže obzvlášť teď kolem té komedie s impeachmentem dělá všechno, aby se své voličské základně zalíbil. Proto se jako první prezident v historii zúčastnil Pochodu pro život.

Trochu mu do toho hodila vidle Paula White, jeho spirituální poradkyně a osobní pastorka, která má mimo jiné na starost otázky víry i v Úřadu pro styk s veřejností. Na jednom ze svých častých kázání pro veřejnost totiž mimochodem dvakrát za sebou řekla, že “jménem Ježíše nařizuje potrat všem satanským těhotenstvím” a následně, že přeje potrat “každému satanskému lůnu”.

Když si všimla bouře, která se kvůli tomu rozjela na Twitteru, velice trumpovsky jenom napsala, že nesnáší, když se takové věci vytrhávají z kontextu pro politické účely. A upřímně, ta žena má v tomhle pravdu. Kontext je tady mimořádně důležitý. Paula White totiž tyhle věci vykřikovala, zatímco na stagi bránila Trumpa. Padaly věci jako “musíme zastavit všechny ty démonické síly impeachmentu” a “všechny protiprezidentské snahy jsou zlé čarodějnictví”.

Paula White má tuhle řečnickou superschopnost, kterou si vypěstovala během dlouhých let kázání na Floridě a nakonec blábolením v televizi. Tuhle superschopnost, díky které si jenom vybere téma a potom X minut nesouvisle žvatlá za používání důležitých klíčových slov náležitě využívá. Navíc při tom zvládne vypadat jako by byla ve svatém uvytržení.

“Kam přijdu, tam vládne Bůh!”

Nikoho, kdo sleduje Bílý dům trochu blíže, tahle zuřivá religiózní obrana Donalda Trumpa nepřekvapí. White už dřív do televize například řekla, že “odporovat prezidentu Trumpovi je jako odporovat Bohu”.

Svou cestu k Bohu ale měla Paula White trnitou. Narodila se v roce ‘66 v Mississippi, ale manželství jejich rodičů se rychle rozpadlo, matka se odstěhovala i s dětmi od otce. Ten spáchal sebevraždu, když bylo malé Paule šest let. Její máti na to propadla alkoholismu a věčně nebyla doma, takže děti vyrůstaly po trailer parcích, kde je “hlídali sousedi”. Paula tvrdí, že byla psychicky i fyzicky týrána a ve svých nácti trpěla bulimií. Možná, že tady se zrodila cynická osoba, kterou jednou bude znát celá Amerika.

Začátkem osmdesátých let se Paula poprvé vdala a udělala si s manželem dítě. Pak ale v roce 1984 objevila v Marylandu Boha a tvrdila, že měla božské vidění. I díky němu se rozvedla a našla si druhého muže, Randyho, se kterým založili vlastní církev. Jmenovala se Without Walls International Church a byl to… ohromný úspěch.

Stan roztažený v různých časech na různých místech po Floridě, v průměru pět tisíc návštěvníků týdně a každý z nich přinesl hromadu peněz.

Ve jménu Ježíše Krista to bude tři sta padesát babek

Paula White vyznává teologii prosperity. A tu také tlačila, když dostala televizní pořad jako televangelistka. Co je teologie prosperity? Inu, to je teorie, která říká, že boží láska se projevuje počtem peněz, které získáte. Bohaté lidi pochopitelně Bůh miluje nejvíc, chudí lidé asi dělají něco špatně… ale naštěstí mají lidé jako je Paula pro chudé lidi řešení. Dejte peníze nám. Ať Bůh vidí, že umíte se svými penězmi nakládat správně. Pak vás jistě odmění.

Takhle White obrala bambiliony chudých lidí po celé Americe. A tady to není vytrhávání věty z kontextu. Doslova říká v televizi věci jako: “Takže pokud nepošlete peníze na tenhle účet, všechny vaše sny umřou!” Víte, jak tohle může působit na chudé, hluboce věřící lidi z hlubin rurální Ameriky? Hodně. Dokonce tak hodně, že si Paula v devadesátkách už mohla pořídit soukromý tryskáč a byt v newyorské Trump Tower za tři a půl milionu dolarů.

A tady si jí právě všiml Donald Trump a dlouhá léta spolu různě spolupracovali. 3Paula byla zvaná do jeho reality show, on do její talk show, kterou vysílalo různě devět celostátních televizí a podobně.

Mimochodem po finančním auditu se Without Walls International Church začal hroutit. Zjistilo se, že spoustu peněz si Paula brala jenom pro sebe, aby mohla i několikrát týdně letět na Kajmanské ostrovy a zpět, případně navštívit boxerský zápas ve Vegas. White naštěstí utekla z WWIC a rozvést se se svým druhým mužem dřív, než oba stihli zkrachovat, takže jí nikdo nemohl podezírat, že ji bůh nemiluje.

Teď už je vám asi jasné, že tenhle otřesný člověk musel být Trumpovým prvním tipem na spirituálního vůdce hned, jak zvažoval kandidaturu na prezidenta. A tak není divu, že Paula White vedla pobožnou řeč při Trumpově inauguraci.

Kromě toho, že se Paula stihla vdát už potřetí, se ale ještě stihla nechat vidět s Douglasem Coem a motala se kolem jeho organizace The Family, což má být… sdružení hluboce věřících amerických politiků, kteří se navzájem podporují. Někdo by řekl solidarita, někdo by řekl korupce.

Tak jako tak, tahle kazatelka bez jakéhokoli morálního kompasu je teď velkým hráčem v Bílém domě. Ale je to Trumpův Bílý dům, takže si může na stagi křičet o ďábelských potratech, co bude chtít, a nikdo ji nezastaví.

Podobné články

Doporučujeme

Další články