Na Okamurovy protiislámské řeči už lidé nejsou zvědaví, ukázaly komunální volby – G.cz
Vyhledávání

Na Okamurovy protiislámské řeči už lidé nejsou zvědaví, ukázaly komunální volby

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Tahle doba spěje k tomu, že brzy se bude protiislámská a xenofobní rétorika používat i při volbách volbách do studentského parlamentu na gymnáziu v okresním městě. Zní to neuvěřitelně, ale toto se doopravdy děje. Když například vyrazíte na Moravu, tak vás nějaké okresní nebo dokonce i statutární město uvítá společně s billboardem od tradiční ČSSD, kde se dozvíte, že zastaví imigranty. Tomio to však posunul na další level.

Martin Miko
Martin Miko 7.10.2018, 12:26

SPD padá, něco si přej

Ukázalo se, že když něco melete před každými volbami pořád dokola, tak to zkrátka postupem času ztratí své kouzlo. Ano, lidí, kteří stále čekají na zákeřné imigranty ve značkovém oblečení s iPhony v ruce, je tu stále ještě dost. Nicméně v rámci komunálních voleb je zajímají jiné priority jako například nové koupaliště, fotbalové hřiště, modernizace městské knihovny nebo více kulturních akcí. Nesmíme se divit, že v Praze získala SPD pouhých 3,54 %.

Tomio se před volbami rozhodl, že uspěje v Praze, a proto vytáhl ten nejtěžší kalibr. Za svůj cíl si vybral konkurenční Piráty, které svými hloupými příspěvky neustále obviňoval a osočoval z ničení billboardů a bránění v kampani. Kdyby Jakl šlápl do lejna, tak by za to podle Tomia s velkou pravděpodobností mohli Piráti. Vrcholem jeho neodhadnuté situace s šířením hoaxů, bylo tvrzení, že západonilskou horečku do Čech přinesli ilegální migranti, ale ve skutečnosti ji sem přivlekli stěhovaví ptáci.

SPD nezíská ani jednoho senátora. Žádný ze všech 27 kandidátů po celé ČR totiž nepostoupil do druhého kola senátních voleb. Nutno podotknout, že Tomio dlouhodobě prosazuje zrušení Senátu.

V Praze dostala SPD bídu a obdržela jen 3,54 %, což značí, že alespoň někde mají lidé rozum a nevěří demagogickým žvástům a neustálému vyvolávání strachu z něčeho, co nikdy nepřijde. V rámci celé republiky získala SPD celkem 155 mandátů, i když Tomio původně věřil, že se bude počet zastupitelů pohybovat v rámci stovek.

Okamurovi se na sociálních sítích vysmál i internetový komik a osobnost českého Facebooku Jaroslav Cerman, který se vysmál Tomiovu zaokrouhlování v rámci jeho předvolebních tipů a reality, která následovala. „Prý jsou lidé v Praze moc bohatí na to, aby chápali problémy obyčejných lidí v regionech. Ale tys to projel i v těch regionech,“ vysmál se Cerman Okamurovi na sociálních sítích.

Postavit politiku na strachu může mít rozhodně úspěch, ale když to začnou dělat všichni, tak to zkrátka ztratí efekt výjimečnosti. A to platí o všem.

A zde je 5 politických superhrdinů, kterým se nepodařilo postoupit ani do druhého kola v senátních volbách.

Podobné články

Doporučujeme

Další články