Na co se vymluvit na berňáku? Inspirujte se třemi výroky ministra financí! – G.cz
Vyhledávání

Na co se vymluvit na berňáku? Inspirujte se třemi výroky ministra financí!

Andrej Babiš se do svých výmluv poněkud zamotal. Nebo taky šlápnul do hovna, cintá si pentli, blafe, žvaní, kecá, lakuje nás, tahá nás za nos…

Ivan Brezina
Ivan Brezina 17.3.2017, 17:17

Je ale nakonec jedno, jak Babišovy výmluvy nazveme. Podstatné je, že odmítá přesvědčivě vysvětlit své příjmy a vyvrátit podezření z daňových úniků, na které koncem ledna upozornila analytička webu Echo24 Lenka Zlámalová.

Novinářka si všimla, že něco nesedí. Babiš podle svých majetkových přiznání zaplatil za korunové dluhopisy Agrofertu skoro 1,48 miliardy korun. Zlámalová spočítala, že při jeho výdělcích mu muselo chybět nejméně 150 milionů korun. Kde je vzal? A nebyl to náhodou promyšlený trik, jak obrat stát na daních o stovky milionů korun? Třeba takhle:

Když se na to novináři Babiše začali zcela oprávněně ptát, odpověděl: „Proč bych vám měl sdělovat všechny moje příjmy? Sorry jako. Vy sdělujete někomu příjmy, nebo kdo tady sděluje příjmy za posledních dvacet dva let? Co vám je vůbec do toho?

Sněmovna se vzápětí usnesla, že Babiš musí do konce dubna vyvrátit vážné podezření z daňových úniků. „Vůbec nic jim nepředložím, co bych předkládal?“ rozčiluje se teď Babiš. „Sněmovna je zmanipulovaná, a pokud koaliční partneři hlasují se symbolem korupce, tak nemám co ještě ukazovat. Určitě nic nepředložím. Já jsem zaplatil na daních 360 milionů a moje firmy 23 miliard. Tak ať pánové ze sněmovny ukážou svoje firmy a svoje daně.

Když se později ukázalo, že má Babiš ve svém daňovém přiznání chyby, řekl Českému rozhlasu, že se případných sancí nebojí: „Proč jako? Každý dělá chyby.

Babiš je ministrem financí, pod které spadají i finanční úřady. Kdo jiný by tedy pro nás měl být vzorem, jak na berňáku jednat? Až se vás tam za pár (tý)dnů úředníci zeptají na případné nesrovnalosti ve vašem přiznání za rok 2016, odpovězte jim třemi variantami:

1. „Proč bych vám měl sdělovat všechny moje příjmy? Sorry jako. Co vám je vůbec do toho?“

2. „Berňák je zmanipulovaný, nemám co ukazovat. Určitě nic nepředložím. Ať pánové z berňáku ukážou svoje daně.“

3. „Že mám v tom přeznání chyby? Přece mě za ně nebudete pokutovat! Každý dělá chyby, i Babiš.“

A kdyby se to berním úředníkům náhodou nezdálo, vysvětlete, že to máte přímo od jejich nejvyššího šéfa.

A TADY si přečtěte deset věcí, které jste o Andreji Babišovi pravděpodobně nevěděli.

Podobné články

Doporučujeme

Další články