fb pixel Mostečtí vizionáři vytvořili novou kryptoměnu, seznamte se s Pikoinem – G.cz
Vyhledávání

Mostečtí vizionáři vytvořili novou kryptoměnu, seznamte se s Pikoinem

+ DALŠÍCH -1 FOTEK

Asociace předních vařičů pervitinu z Ústeckého kraje (AVPÚK) v čele s mosteckou pobočkou se rozhodly vytvořit nový projekt digitální měny jakožto novodobého druhu peněz. Pikoin bude po vzoru bitcoinu opřen o asymetrickou kryptografii, což znamená, že bude zašifrován digitálním podpisem jednotlivých převodů. Obyvatelé Ústeckého kraje vítají pikoin s otevřenou buchnou, jelikož se jedná o rychlý, levný a hlavně anonymní způsob platby.

Dirk Diggler
Dirk Diggler 23.2.2018, 07:25

Pikoin má v plánu udělat díru do světa

Po spuštění pikoinu se lidé převážně ze severních Čech doslova zbláznili do této měny a začali okamžitě kupovat po desítkách. Jeden pikoin je totiž kryt jedním gramem drogy pervitin, jehož tržní hodnota na černém trhu je v současné době kolem 1000 korun českých. „Pervitin má v České republice vybudovanou tradici už od 70. let minulého století a vytvoření kryptoměny Pikoin bylo jen dalším přirozeným krokem v rámci technologického pokroku. Pikoin je budoucnost,“ prozradil exkluzivně pro server G.cz jeden ze spoluzakladatelů pikoinu, který pracuje jako vařič pervitinu a mezi svými odběrateli je znám pod přezdívkou Sekera. „Lidé mi říkají Sekera, protože po užití mnou navařeného pikénka máte v obličeji ostrý výraz, který připomíná ostří sekery. Všichni moje zboží ihned poznají. Je to chomutovská lokální surovina podobně jako pardubický perník nebo minerální voda z Karlových Varů,“ pokračuje dál během rozhovoru v místní kavárně.

Kryptoměny jsou v současné době na vzestupu a na trhu s virtuálními měnami se jich objevují doslova tisíce. Ve světě je obchod s bitcoiny naprosto normální záležitostí a není divu, že se tomuto trendu chtějí vyrovnat i v Ústeckém kraji. „Vemte si, že když v roce 2010 proběhla první transakce s bitcoinem, tak si uživatel laszlo koupil dvě pizzy za 10 tisíc bitcoinů, tak byla jejich hodnota 50 dolarů.

Ryze česká kryptoměna z Ústeckého kraje

Dnes má jeden bitcoin hodnotu zhruba 10 tisíc dolarů, a podobné to bude i s pikoinem, jen to chce čas. Pikoin je v současné době na stejné úrovni jako pervitin, což je zhruba tisíc korun za gram, což ale samozřejmě neznamená, že s cenou pikoinu na trhu bude růst i cena pervitinu. Ovšem v případě velkého propadu pikoinu má náš investor jistotu, že i kdyby byl jeden pikoin za sto korun, tak za něj pořád dostane jeden gram pervitinu. Od toho tu máme náše zlaté pervitinové rezervy, které jsou ukryté v České národní bance spolu s českými zlatými rezervami,“ říká vrchní pikonomický analytik Gejza Demeter.

Nákup pikoinu je naprosto jednoduchý. Stačí zajít do jednoho ze severočeských ghett a zapískat pod některým z oken v jedné z vyloučených lokalit. Kolikrát zapískáte, tolik pikoinů můžete obratem získat. Vše je snadné, rychlé, transparentní a hlavně anonymní.

Máte v plánu si pořídit ryze českou kryptoměnu pikoin nebo zůstanete u tradičních a nudných bitcoinů a dalších měn? Napište nám do komentářů.

A zde Češi žádají o zařazení pervitinu na seznam UNESCO.

Podobné články

Doporučujeme

Další články