fb pixel Modelka Renata Langmannová a třídění odpadu: Jak dopadla ve vědomostním kvízu? Ví, kam patří plato od vajec? – G.cz
Vyhledávání

Modelka Renata Langmannová a třídění odpadu: Jak dopadla ve vědomostním kvízu? Ví, kam patří plato od vajec?

Renata Langmannová
Zdroj: Pražské služby

Používají české celebrity barevné kontejnery? Třídí svědomitě odpad, nebo je jim osud naší planety jedno? Pražské služby pro ně připravily kvíz, ve kterém si je pořádně otestovaly.

Komerční článek
Komerční článek 20.7.2020, 11:24

V minulých týdnech jste mohli vidět, jak se s třídícím kvízem poprali herci Jirka Mádl, Jakub Štáfek nebo zpěvák Julian Záhorovský. Dnes se podíváte na krásnou modelku Renatu Langmannovou a ještě vás čekají znalosti Olivera Papa z oblíbené kuchařské show MasterChef.

Informace o třídění

Nápad vyzkoušet znalosti celebrit přišel proto, že v médiích se velice často objevuje informace, že Češi patří mezi evropskou špičku v třídění odpadu. I přesto ovšem existuje pár druhů odpadu, u nichž si spousta lidí není jistá, do jakého kontejneru patří. Jedná se třeba o špinavou krabici od pizzy, polystyren, karton od vajíček, krabičku od jídla nebo roličku z toaletního papíru.

Krátký dotazník

Před samotným kvízem byl každý zúčastněný krátce vyzpovídán. V rámci připravované kampaně Pražských služeb o předcházení vzniku odpadu je zajímalo, jaký má každý z dotázaných vztah k odpadu, jestli si myslí, že ho produkuje velké množství, a zároveň chtěli slyšet, zdali se jej snaží nějakým způsobem minimalizovat.

V průběhu července budete moci najít všechny kvízy na naší facebookové stránce či Youtube kanálu.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články