fb pixel Mnoho povyku pro zbytečnost: Místo hádek o sochu maršála Koněva běžte raději k vodě, dokud je hezky – G.cz
Vyhledávání

Mnoho povyku pro zbytečnost: Místo hádek o sochu maršála Koněva běžte raději k vodě, dokud je hezky

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Zatímco se ve světě řeší opravdové problémy jako jsou klimatické změny, obrovské požáry nebo sesuvy půdy, v Česku lidé řeší, jestli má být socha zakryta plachtou nebo ne. Někteří lidé proti zakrytí sochy ruského maršála Ivana Koněva v Praze 6 včera dokonce protestovali. Nebylo by lepší vyrazit někam k vodě, dokud je venku ještě hezky?

Martin Miko
Martin Miko 3.9.2019, 11:41

Mnoho povyku pro nic

Věděli jste, že v Praze 6 je ruského maršála Ivana Koněva, která štve některé lidi? Do minulého týdne o ní skoro nikdo nevěděl, jenže v posledních dnech máme pocit, že se jedná o nejsledovanější památku v historii Československa, která nás otravuje v médiích a okrádá naši pozornost od mnohem důležitějších témat. Bohužel v Česku se kvůli této soše včera dokonce demonstrovalo. Přes 200 lidí se sešlo, aby vyjádřilo svůj nesouhlas s tím, že byl tento pomník maršála Ivana Koněva v Praze 6 zakrytý. Tato událost samozřejmě přilákala obvyklá jména, která stojí vždy na straně Ruska.

Podpořit zakrytou sochu přišel například Zdeněk „mlátička“ Ondráček (KSČM), poslanec a noční vlk Jaroslav Foldyna(ČSSD), věrný komunista Josef Skála, prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček (TV Barrandov), poslanec Lubomír Volný, aktivista Jiří Černohorský a dalších více než 200 osob, kterým se nelíbí chování vedení Prahy 6. Vzpomeňme na události z minulého pátku, když se zmiňovaný aktivista Černohorský, kterého známe díky aktivnímu youtuberingu, rozhodl odstranit plachtu, která zakrývala onu sochu ruského maršála. Totéž podnikl i v pondělí po ukončení protestní akce, avšak na místě ho odvezla policie, i když se tomu snažili někteří demonstranti bránit.

Tolik povyku vzbudila socha, která je neustále zakrývaná a odkrývaná, popřípadě znečištěná graffiti. Tohle jen ukazuje, že naši extrémisté mají až příliš volného času a měli by si najít raději nějaké hobby. Doporučujeme například četbu, běh nebo rybaření. Člověka by snad ani nenapadlo, že lidé budou léto a zároveň konec završovat tím, že se budou hádat o tom, jestli má být jakási socha, která nikoho nezajímá, být vidět nebo ne.

Nás osobně samozřejmě žádná socha nezajímá. Raději jsme konec srpna strávili na festivalech, dovolených, svatbách a grilováním. To opravdu někdo řeší v těchto vedrech plachtu na 40 let staré soše? A vážně je nám jedno, jestli tam socha bude nebo nebude, a jestli bude čistá nebo špinavá. Ať si jí klidně KSČM vystaví na zahradě.

A zde se dozvíte, jaký narozeninový dárek obdržel premiér Andrej Babiš.

Podobné články

Doporučujeme

Další články