Ministerstvo školství pod hlavičkou Karlovy univerzity otevřelo Vysokou školu života – G.cz
Vyhledávání

Ministerstvo školství pod hlavičkou Karlovy univerzity otevřelo Vysokou školu života

Minulý týden byla v Praze slavnostně otevřena Vysoká škola života, která spadá pod Univerzitu Karlovu.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 13.3.2017, 16:18

Vysoká škola života získala akreditaci pro všechny své obory a v současné době nabírá studenty na příští semestr. Už nyní je však jasné, že škola pobere maximálně deset procent uchazečů, protož zájem je enormní.

„Po škole byla veliká poptávka. Již několik let můžeme sledovat rostoucí trend, kdy obyčejní lidé touží po této formě vzdělání. My jsme vyslyšeli přání veřejnosti,“ konstatovala ministryně školství Kateřina Valachová při slavnostním otevírání. Slavnostní pásku symbolicky přestřihla lahváčem.

Vysoká škola života nabízí svým studentům tři studijní obory.

Prvním studijním oborem je Capslockologie. Studenti si při studiu tohoto oboru osvojí zacházení s capslockem. Po absolvování studia budou mistři v ovládání capslocku a psaní velkých písmen. Díky studiu dokážou capslock převést i do verbální komunikace, takže budou velkými písmeny rovnou i hovořit. Rovněž si osvojí obstojnou schopnost napsat pravopisnou chybu minimálně v každé větě. Absolventi oboru se po dokončení studií uplatní hlavně jako diskutéři na Novinkách nebo Parlamentních listech.

Druhým studijním oborem je Hoaxologie. Tedy umění šířit hoaxy. Hoaxy, neboli záměrně lživé zprávy, budou absolventi zvládat šířit až třikrát rychleji než obyčejný člověk a navíc si jejich šíření vždy dovedou obhájit. Absolventi budou schopni naprosto bezmyšlenkovitě přijímat informace, které se jim hodí a tím pádem jim budou připadat správné a tyto nadále šířit.

Posledním studijním oborem je Okamurologie. Absolvent ovládne dokonale umění napsat „volím SPD“ naprosto všude. Dokonce i do svého podpisu. Okamurologie rovněž umožní absolventům nakouknout pod pokličku populismu a zároveň jim znemožní populismus rozeznat.

Vysoká škola života plánuje na příští zimní semestr ještě získat akreditaci na Orteologii a ZavšechnomůžeUSAlogii.

Aktuálně Vysoká škola života nabízí pouze bakalářské studium, kdy absolventi získají titul NJRA. (nejsem rasista ale..) popřípadě ZI. (zasraný imigranti). Do budoucna hodlá škola nabídnout i navazující magisterské studium a k tomu se vážící titul ZVMK. (za všechno může Kalousek)

Vedle vysokoškolského titulu a diplomu získají absolventi odznáček SPD a volňásek na vystoupení kapely Ortel.

A TADY se dozvíte, jak diskuse na Novinky.cz můžou za to, že je Česká republika zemí třetího světa.

Podobné články

Doporučujeme

Další články