fb pixel Milovník muslimů, mešit a Koránu v ohrožení: Roberta Vašíčka chtějí odvolat z postu místopředsedy pražské SPD – G.cz
Vyhledávání

Milovník muslimů, mešit a Koránu v ohrožení: Roberta Vašíčka chtějí odvolat z postu místopředsedy pražské SPD

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Vzpomínáte si na šílenou volební kampaň Roberta Vašíčka (SPD), který se za pomoci bizarních videí na YouTube snažil dostat do Evropského parlamentu? Když se o pár týdnů později ukázalo, že vychvaloval halal jídlo, navštěvoval mešity a vyvracel Okamurovy hoaxy, bylo jasné, že v SPD dlouho nevydrží. A nyní je to tu!

Martin Miko
Martin Miko 5.8.2019, 11:52

Chválil halal a četl z Koránu

Ještě na konci května letošního roku jsme se skvěle bavili nad tím, když kandidát do Evropského parlamentu Robert Vašíček (SPD) zkoušel získat politickou funkci se skvělým platem a mnoha výhodami, jenže bohužel. To, že se v minulosti stal místopředsedou pražské SPD a sedmičkou na kandidátce do EP mu příliš nepomohlo, jelikož se vzápětí ukázalo, že navštěvuje mešitu, čte z Koránu a libuje si v halal jídle. Na tom vše by nebylo nic špatné, tedy kdyby vše veřejně nesdílel na YouTube.

Na Vašíčkovy hlášky typu: „Dostal jsem speciální halal kebab. Vynikající,“ nebo „Musím říct, že mám rád muslimy, protože jsou to čestní lidé a to, co se odehrává v médiích, muslimský stát a Taliban, to je všechno vymyšlené a vůbec to neodpovídá realitě. To znamená, že s námi někdo hraje špinavou hru,“ nikdy nezapomeneme.

Nás tento výstup skvěle pobavil, ale část voličů i spolustraníků naopak naštval, a vedení pražské SPD dokonce hlasovalo o Vašíčkově vyloučení z hnutí, jak uvedl DeníkN.cz. Vašíčkovým vlasteneckým spolustraníkům navíc vadí, že je bývalým členem ČSSD, kterou Tomio Okamura veřejně prezentuje jako probruselskou a sluníčkářskou. Nicméně červnové hlasování o důvěře Vašíčkovi rozhodlo, že více než polovina členů ho v SPD chce a jen 12 členů si myslí, že by měl svou politickou činnost v Okamurově hnutí ukončit.

Tak to vidíte. Když jste jednou členem SPD, můžete bez problémů jíst halal kebaby, navštěvovat mešity, číst si v Koránu i popírat všechny principy, na kterých je hnutí založené, a přesto se za vás postaví nadpoloviční většina. Jediné, co se stane, je, že budete mít pár týdnů ostudu na sociálních sítích. Pak na vás všichni zapomenou.

Kauza okolo Vašíčka každopádně pokračuje, protože ho nyní chce vyloučit hlavní představenstvo SPD, a to kvůli tomu, že poškodil dobré jméno hnutí.

Co si myslíte vy? Patří tento milý multikulturní osvětový člověk do takové xenofobní a netolerantní politické strany, jakou je SPD? Nebo byste si ho spíše dokázali představit v ČSSD nebo v TOP 09?

A zde je osudová vzpomínka na legendární akci CzechTek, kterou překazil samotný Paroubek.

Podobné články

Doporučujeme

Další články