fb pixel Bizár týdne: Rapper Majk Spirit zneuctil památku Karla Gotta příšernou písní a Mistr teď rotuje v hrobě – G.cz
Vyhledávání

Bizár týdne: Rapper Majk Spirit zneuctil památku Karla Gotta příšernou písní a Mistr teď rotuje v hrobě

Zatímco v Česku jsme se po dlouhých týdnech dočkali toho, že se všemi milovaný zesnulý zpěvák Karel Gott přestal objevovat na předních stranách časopisů, tak na Slovensku se tamní umělci rozhodli zneuctít mistrovu památku odpornou písni s falešně zazpívaným refrénem a nelogickým rapem Majka Spirita. Tohle se vážně nepovedlo.

Martin Miko
Martin Miko 4.11.2019, 15:37

Slovensko opět nezabodovalo

O víkendu se naší bývalí bratia Majk Spirit společně s jakýmsi Mitěm Bodnárem rozhodli na YouTube zveřejnit píseň Navždy mladý, která vznikla na počest legendárního českého zpěváka Karla Gotta, který nedávno zemřel. Po poslechu písně máme v hlavě spoustu rozporuplných otázek. Proč Slováci nahrávají českému zpěvákovi píseň na počest jeho smrti? Proč tam zpívá někdo, kdo zpívat neumí? Jak se tohle někomu může proboha líbit? A kdo je sakra Miťo Bodnár?

Majk Spirit se očividně na první pohled snažil vytvořit kalkul, který spočívá v tom, že parazituje na smrti oblíbeného českého zpěváka. Zároveň si nezapomněl dát reklamu na YouTube a do toho všeho se tím pokusil zviditelnit neznámého slovenského zpěváka Miťa Bodnára, kterého jsme vlastně ani znát nechtěli. Do toho všeho se jedná o písničku, která byla nazpívána a narapovaná do předělané skladby Forever Young od Alphaville, kterou samozřejmě předělal i Karel Gott v rámci svého hitu Být stále mlád. Rozdíl je však v tom, že Karel Gott na rozdíl od Miťa Bodnára uměl zpívat.

Rozhodně nejsme sami, kdo sdílí názor, že tohle se Spiritovi nepovedlo. Zatímco na Slovensku to všem přijde normální, my Češi si zkrátka myslíme, že se jedná o prvoplánovou žumpu a čistý kalkul, který má pouze jeden cíl, a to zviditelnit se. Jako důkaz místo slibů si můžete projet ohlasy v komentářích pod videoklipem. Někteří skladbu přirovnávají k remake na Leoše Mareše, který totožnou píseň nahrál společně s Karlem Gottem, jiní si zas myslí, že se jedná o tuctovou říkanku s velmi špatným refrénem.

Na druhou stranu buďme rádi, že si Karel Gott tuto skladbu nikdy neposlechne, protože jeden poslech by pro něj byl posledním hřebíkem do rakve.

A zde si přečtěte 5 důvodů, proč se zákeřní Slováci valí k nám do Prahy.

Podobné články

Doporučujeme

Další články