fb pixel Mělas to vědět, Grace! Nový seriál HBO svedl dohromady Nicole Kidman a Hugh Granta – G.cz
Vyhledávání

Mělas to vědět, Grace! Nový seriál HBO svedl dohromady Nicole Kidman a Hugh Granta

Zdroj: HBO

Mělas to vědět, v originále The Undoing, je nová šestidílná minisérie z produkce HBO. Nicole Kidman a Hugh Grant v titulních úlohách manželů Fraserových září. Kidman se čím dál častěji objevuje v dramatech a ani Grant už není naivním princátkem z britských rom-comů. Dramatický seriál je k vidění od 25. října.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 26.10.2020, 11:24

Mělas to vědět, ženská!

Co dělat, když zjistíte, že celý váš život je jedna velká lež, která vám navíc proklouzla pod rukama a před očima, i když jiným pomáháte se přesně tohoto vyvarovat? Šestidílná minisérie Mělas to vědět pojednává o terapeutce Grace Fraser (Nicole Kidman), jejím manželovi Jonathanovi (Hugh Grant) a milovaném synkovi (Noah Jupe), který navštěvuje prestižní soukromou školu v New Yorku. Jejich zdánlivě idylický život se však znenadání obrátí naruby - bezcitná vražda, zmizelý manžel a místo muže, kterého Grace překvapivě tak málo znala, jen řetězec strašlivých událostí. Nechána napospas katastrofě, která před zraky veřejnosti narůstá do netušených rozměrů a zděšena tím, že se nedokázala řídit vlastními radami, musí Grace pohřbít svůj dosavadní život a začít kvůli sobě i svému dítěti znovu.

Nicole Kidman se do povědomí lidí kdysi dostala jako půvabný doplněk Toma Cruise. Jak se ale začalo ukazovat, že Cruise je scientologický šílenec, začala si i Kidman razit vlastní cestu. Anticky krásná Australanka se přes řadu experimentálních, náročných a dnes kultovních projektů - třeba přes Hodiny, kde skvěle zahrála spisovatelku Virginii Woolf, von Trierovo Dogville či poslední Kubrickův film - Eyes Wide Shut, kde hrála právě s Cruisem - vypracovala na pozici áčkové hollywoodské celebrity. Kidman dokáže stejně dobře sehrát dramatickou, jako komediální postavu a právě v tom druhém žánru se po přelomu tisíciletí na chvíli usadila. Teď už se ale několik let opět věnuje serióznějším partům a často spolupracuje s televizí. Velkým úspěchem pro ni byla role týrané Celeste v seriálu HBO Sedmilhářky.

Nyní se herečka na HBO vrací s minisérií Mělas to vědět, kde v roli prominentní Newyorčanky a úspěšné psychiatričky trpí pod tíhou hříchů svého manžela. Toho hraje Hugh Grant. Ten zase proslul jako pohledné modrooké princátko (nejen, ale především britských) rom-comů. Posledními kousky z této kategorie byly komedie Hudbu složil, slova napsal z roku 2007 a Morganovi z roku 2009. Pak se na čas stáhl, aby se vrátil v jedné z vedlejších rolí v pro sebe netradičním projektu Atlas mraků. A před pár lety zdatně sekundoval Meryl Streep v Božské Florence, kde se tenhle idol z anglických slaďáků k překvapení všech ukázal už šedivý a, no, starý. Díky tomu ale definitivně odhodil škatulku, která jej proslavila. Po Ritchieho Gentlemenech je Mělas to vědět jeho dalším zajímavým projektem, který ho ukáže v jiné poloze, než na jakou jsem byli celou jeho kariéru zvyklí. Grantovi je teprve 60 let, takže čas na to ještě otočit a stát se opravdovou filmovou legendou v důchodovém věku ještě má.

Otázkou je, zda mu k tomu pomůže zrovna Mělas to vědět. Očekávaná minisérie podle prvních ohlasů sbírá jen veskrze průměrná hodnocení, ale nenechme se zviklat! Scenárista seriálu je David E. Kelley, který má na svědomí právě Sedmilhářky, režie se ujala původně dánská filmařka Susanne Bier, která stojí za snímkem Druhá šance nebo za divácky velmi úspěšným hororem V pasti se Sandrou Bullock v hlavní roli. Mělas to vědět je na HBO k vidění od 25. října, jedna epizoda má 60 minut.

Podobné články

Doporučujeme

Další články