Scientologická verbež a celebrity v její moci. Díl I. – G.cz
Vyhledávání

Scientologická verbež a celebrity v její moci. Díl I.

Každý tak trochu tuší, co jsou scientologové za chásku. Málokdo však ví, jak tahle sekta ve skutečnosti funguje či kdo jsou její prominentní vyznavači.

Přemysl Černík
Přemysl Černík 17.7.2014, 13:30

    Přestože scientologie zní tak trochu jako oblastní neologismus předního českého homosexualisty Václava Klause, ve skutečnosti je to více než 60 let stará doktrína na vymývání mozků. Vymyslel ji a rozjel růžolící obtloustlý autor podprůměrných sci-fi románů L. Ron Hubbard a i 20 let po jeho smrti stále tahá lidem po celém světě peníze z kapes. Mucholapkou, kterou scientologové používají, je tzv. E-meter – ve skutečnosti obyčejný ohmmetr vynalezený v roce 1833. Ten dle jejich tvrzení měří statické pole obklopující tělo subjektu, díky čemuž lze poznat, do jaké míry je člověk oproštěn od negativních vlivů v podvědomí hnízdících nepříjemných zážitků. Hubbard dovedl údajně obsluhovat přístroj tak mistrně, že z nepravidelného kmitání rafičky poznal i to, jak rajčata během krájení křičí hrůzou. Nicméně – poté co se jedinec odchycený scientologickým apoštolem po vyčerpávajícím nákupu v Tescu dozví, že v metafyzickém spojení jeho těla a mysli není něco v pořádku, je následně vtažen do bludného kruhu nákladných školení, seminářů, povinné literatury a pseudo-psychoterapií, ze kterého často nevystoupí, dokud jeho kontokorent nezahlásí červenou. church-of-scientology (derek.broox.com) Pokud však scientologický učedník vládne nadstandardní zlatkou, může se dostat až do kruhu vyvolených tzv. Sea Org, který momentálně čítá cca 6000 členů. Svrchovaná kasta původně obývala stovky lodí, ale v roce 1975 byla flotila prodána a místo ní byly ustanoveny pozemní základny v několika světových metropolích. Největší moudra (souhrnně pod názvem Operating Thetan VIII – ano, jedná se o osmý kruh spirituálního poznání, která můžete po „vyčištění" absolvovat) se však stále dozvíte pouze na zaoceánské lodi Freewind. Jakožto člen Sea Org má ale každý pokročilý scientolog nezanedbatelné výhody – dostane vlastní pokoj či kajutu, oprostí se od nechutného předmanželského sexu (pokud se ožení/vdá, musí se vzdát členství), musí pracovat pouze 100 hodin týdně a dostává kapesné ve výši 75 dolarů týdně. Všechny tyto vychytávky jsou však podmíněné „symbolickou" smlouvou, dle které se šťastlivec upisuje k dluhu jedné miliardy dolarů za rok. Samozřejmě že oddat se tomuhle stylu života je lákavější než pondělní slevy v iMaxu, a tudíž mu podlehla celkem slušná řada celebrit.  

1. Tom Cruise

Asi nejznámější hollywoodský pitomec, který podlehl brakovým povídačkám páně Hubbarda, se přidal k scientologům jen pár let potom, co z něj armádní agitka Top Gun udělala hvězdu první velikosti. Cruise je oddaným, až téměř agresivním či fanatickým propagátorem scientologického učení, a poté co autoři komediálního seriálu South Park natočili epizodu parodující tuto „církev," Tom začal dělat scény a donutil mateřskou produkční společnost Viacom, aby zmíněný díl stáhla, jinak že neabsolvuje žádné marketingové aktivity k blockbusteru Mission Impossible III. Nakonec se tak skutečně stalo, avšak epizoda byla po zažehnání nejhoršího stejně odvysílána. Na protest přestal v South Parku působit slavný muzikant Issac Hayes (mluvil kuchaře „Šéfa"), který v předchozích sériích neměl problém dělat si srandu z muslimů, židů, křesťanů apod. Ale ve chvíli, kdy přišlo na přetřes jeho vyznání, praštil ze dne na den čepicí. Tvůrcům seriálu se však podařilo světu „odtajnit" příběh, který jinak vyžadoval dostat se v scientologické hierarchii až na OT III. Je to imbecilní story o zlovolném vládci Xenu, který nejdříve zmrazil všechny mimozemšťany v galaxii, pak je hodil do sopky, z které vyluxoval jejich duše, narval je do jakéhosi sila, ve kterém je indoktrinoval lží a zlem, a nakonec je vypustil, aby se uhnízdili v lidských tělech, což dodnes způsobuje všechny naše problémy. Pecka, co?  

2. John Travolta

john-travolta-bald-savages-set-09092011-19 Travolta (vpravo) tenhle účes ve Varech neměl (www.fanforum.com) Pan ‚Pomáda‘ pravděpodobně skočil Hubbarodovi na špek, protože tvrdil, že jeho technika duševního zdraví tzv. dianetika umí vyléčit homosexualitu. Málokdo ví, že John byl oddaným scientologem ještě předtím, než protančil nejedny střevíce ve svých nejslavnějších rolích. Když je potřeba při nějaké katastrofě přihřát scientologickou polívčičku, většinou přispěchá Travolta za kniplem svého Boeingu 707 plným zásob humanitární pomoci. Na rozdíl od kolegy Cruise však není tak výřečnou postavou církve, a možná i proto se mu dodnes z homosexuality vyléčit nepodařilo. A ještě k tomu už si bez paruky nemá co pomádovat.  

3. Kirstie Alley

kirstie-alley-chins Alley ještě vypasená (www.angrygaypope.com) Tuhle vyhaslou hvězdu si možná někdo pamatuju jako poručíka Saavikovou z druhého Star Treku či Mollie z přiblblé série komedií „Kdopak to mluví?" V posledních deseti letech už se jen sem tam mihla v bulváru poté, co nejdříve neuvěřitelně ztloustla, a pak zase neuvěřitelně zhubla. Členkou církve se stala v roce 1979, když (dle jejích slov) úspěšně prošla scientologickou odmašťovnou Narconon. V roce 2007 dosáhla stupně OT-VII a koupila barák od další scientoložky Lisy Marie Presley v Hubbardovské ‚Mekce‘ – městečku Clearwater na Floridě.  

4. Juliette Lewis

Juliette Lewis Quotes-17 Juliette Lewis (chatterbusy.blogspot.com) Herečka a zpěvačka, která již v sedmnácti ulovila o deset let staršího Brada Pitta, měla slušně našlápnuto zvláště po Scorseseho remaku Mysu Hrůzy či Stonovo Takových Normálních Zabijácích. Pak to ale již za moc nestálo, a tak nastartovala nemastnou neslanou hudební kariéru s kapelou Juliette and the Licks. Přestože však na jedné z jejích desek bubnoval i všudybyl Dave Grohl, nikdy nijak extra neprorazila. Před deseti lety jsem jí dělal bedňáka a v tehdejších 31 letech vypadala za prvé tak na 50, a za druhé na to, že jí na rozdíl od Kirstie Narconon ani dianetika moc nepomohly.  

5. Jason Lee

968full-jason-lee Jason Lee ve Flákačích (www.listal.com) Další prominentní scientolog začínal jako profesionální skateboardista a svého času byl jedním z nejlepších na světě. Na prkně ho můžete vidět se prohánět například i ve videoklipu Sonic Youth k písni 100%. V devadesátých letech se objevil v několika filmech Kevina Smithe (Flákači, Hledá se Amy, Dogma apod.) a od roku 2005 do 2009 byl hlavním hrdinou sitcomu Jmenuju se Earl. Díky jeho oddanosti Scientologii ho vykopla první manželka, fotografka Carmen Llywelyn, a příliš dobrovolného brainwashingu mělo pravděpodobně na svědomí, že pojmenoval svého prvního syna Pilot Inspektor Lee. Scientologem je i herec Ethan Suplee, který ztvárnil Jasonova retardovaného bratra Randyho ve výše zmíněném seriálu.      
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články