fb pixel Máte rádi gorily? Tak se od nich rychle odpoutejte, brzo nebudou: Galerie zvířecích druhů, kterým hrozí vyhynutí – G.cz
Vyhledávání

Máte rádi gorily? Tak se od nich rychle odpoutejte, brzo nebudou: Galerie zvířecích druhů, kterým hrozí vyhynutí

+ DALŠÍCH 11 FOTEK + DALŠÍCH 12 FOTEK

Víte, co je to vakovlk tasmánský? Nevíte? No, to je jasné – tohle krásné zvíře totiž dávno vyhynulo. 7. září 1936 zemřel poslední žijící exemplář. Druhů, kterým hrozí vyhynutí, anebo už dokonce žijí jen v zajetí, je zvířecí říše plná...

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 7.9.2019, 16:12

Čas udělat gorilám pápá

Když si zajdete do plzeňské ZOO, jedním ze zvířat, která tam můžete obdivovat, je majestátní Matýsek. Nádherný samec lva berberského potěší oko nejednoho milovníka fauny, bohužel ale tento zvířecí druh vymírá – konkrétněji řečeno, lvi berberské už ve volné přírodě vůbec nenajdete, pouze ve výbězích zoologických zahrad.

Druhů, které jsou na tom dost podobně, není málo. Od goril a orangutanů přes gaviála až po takového úhoře říčního; to všechno jsou tzv. kriticky ohrožené taxony (druhy), což je stupeň ohrožení podle červeného seznamu IUCN (International Union for Conservation of Nature aneb Mezinárodní svaz ochrany přírody). Ohrožené zvířecí druhy v této kategorii čelí vysokému riziku vyhynutí v blízké budoucnosti.

Dali jsme dohromady galerii těch, kterých se to konkrétně týká. Nic jiného než fotky nám totiž možná brzy nezbude. Fňuk.

A tady si přečtěte, že když každý člověk na planetě vysadí 143 stromů, možná to i něčemu pomůže.

Podobné články

Doporučujeme

Další články