fb pixel "Masivní letáková kampaň, za kterou by se nestyděl ani Rimmer": Zelené na Praze 3 zkouší potopit konkurence. Nebo ne? – G.cz
Vyhledávání

"Masivní letáková kampaň, za kterou by se nestyděl ani Rimmer": Zelené na Praze 3 zkouší potopit konkurence. Nebo ne?

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Nový týden, nová kauza. Na Praze 3 se objevily plakáty a stovky letáků, které se na oko tváří jako jakási povolební kampaň Zelených. Hodně nešťastná kampaň - vyzdvihuje sice body z jejich programu, formulace výkřiků ale jasně naznačuje, že tuhle objednávku zadal někdo mimo stranu. Anebo je to recese?

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 12.11.2018, 11:52

Prostě pondělí

Když patříte mezi žižkovské Zelené, může vás překvapit nejedna nepříjemnost. Ráno si tak vstanete, připravíte si celozrnné cereálie s kokosovým nemlékem, zakousnete si k tomu bio jablko, vyrazíte do práce... A na ulici zjistíte, že každý roh je ověšen plakátem, který je součástí antikampaně vedené proti vám a vaší straně.

Někdo se na Praze 3 pustil do války proti místním Zeleným. Vypůjčil si body z programu strany, které formuloval tak, že to působí, jako by se Zelení definitivně zbláznili. Vnímavější občané nicméně ihned pochopí, že tuhle objednávku Zelení fakt nezadávali. Na materiálech stojí výkřiky jako: "Tady parkovat nebudeš! Místo parkoviště vysadíme parky" či "Tady bydlet nebudeš! Developeři další byty nepostaví".

"V noci na dnešek byla proti nám na Žižkově zahájena masivní letáková kampaň, za kterou by se nestyděl ani Arnold Rimmer. V průběhu několika málo hodin několik desítek lidí vyvěsilo desítky, možná stovky bannerů na lampách, stromech a zábradlích, pravděpodobně desítky tisíc letáků, které lidem dávali na čelní sklo," napsal na Facebook zelený radní Prahy 3 Filip Hausknecht. Podle oficiálního prohlášení žižkovské odnože strany je jasným cílem tohoto tažení poškodit koaliční vyjednávání strany s Piráty a TOP/STAN, které jde do finále a z vedení radnice vyškrtává ODS a ANO.

Otázkou zůstává, jaký fantom za tímhle stojí. Případ dostala k řešení policie, ale odpověď dost možná přijde úplně odjinud. Na Facebooku se objevila stránka s názvem Chráněná krajinná oblast Žižkov, která asi dvě hodiny po zveřejnění vyjádření Zelených k celé situaci postla video, na němž tři muži ze zvířecích maskách plakáty a letáky umisťují po městě. Jsme zmatení a český internet s námi. Dokonce ani Skřivan neví, o co jde! Anebo ví? Chceme odpovědi, a to hned!

Než se to podaří rozlousknout, podívejte se na 10 nejagresivnějších skupin uživatelů internetu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články