fb pixel Mary Trump, neteř prezidenta USA, chystá knížku o své rodině. A Bílý dům se třese strachy – G.cz
Vyhledávání

Mary Trump, neteř prezidenta USA, chystá knížku o své rodině. A Bílý dům se třese strachy

Zdroj: YouTube.com - CBS

Donald Trump má kromě Melanie taky rodinu, což je věc, na kterou často zapomínáme, protože nevnímáme prezidenta Spojených států jako lidskou bytost, Spíš jako nebeskou postavu, kterou nám sem pánbůh seslal, aby nás trestal. Ale má rodinu. Dokonce velkou. A jeho neteř hodlá o celé rodině promluvit i přes to, že se jí v tom Donaldovi právníci snaží zabránit.

Jan Studnička
Jan Studnička 3.7.2020, 11:41

Mary Trump vs. ostatní Trumpovi

Člověk si může jenom představovat, jaké to bylo vyrůstat v rodině Trumpových. Extrémně bohatá rodina, která přivedla na svět a vychovala někoho, jako je Donald, zní jako extrémně toxické prostředí. Ostatně, Donaldův bratr Fred Jr. se upil ve třiačtyřiceti letech. Umřel na infarkt. Právě kvůli ostatně prezident Spojených států nekouří a příliš nepije. A když pije, potřebuje na to obě svoje mrňavé ruce.

Nicméně to vypadá, že už si brzy nebudeme jenom představovat, jaké to je uvnitř Trumpovic klanu, ale budeme si o tom moci/muset přečíst. Dcera zesnulého Freda Jr. a prezidentova neteř Mary L. Trump totiž vydává knihu. A měla by to být kniha plná faktů o všech členech Trumpovy famílie. Včetně prezidenta.

Rozhádaní zbývající sourozenci Donald, Robert a Maryanne se běžně navzájem nemusí, ale kniha jejich neteře je zvedla ze židle. Robert Trump docela veřejně poukázal na to, že jeho neteř před devatenácti lety podepsala dohodu o mlčení a kniha tedy vyjít nemůže. Jenomže…

Vidíme se u soudu

Mary L. Trump není ustrašená dívenka, která si jenom chtěla napsat knížku. Je to pětapadesátiletá žena, vystudovaná klinická psycholožka a vypadá to, že má plán. Její právníci dali vědět, že dohoda o mlčení je nevymahatelná, protože byla uzavřena za podezřelých podmínek a Mary tenkrát nevěděla, co všechno bude to mlčení obsahovat. To by měla být u soudu, který ji zcela jistě čeká, hlavní zbraň jejího právního týmu.

A co, že to tedy je? Co zahrnuje to mlčení? Zdá se, že všechno. Toxické prostředí rodiny, smrt jejího otce a stařecká demence jejího dědečka Freda staršího, který zemřel v roce 1999. Kvůli postupujícímu Alzheimeru se ke svému otci prý současný prezident Spojených států “nechoval příliš hezky”.

Největším soudkem s prachem jsou ale bez pochyby daně. Respektive jejich neplacení. V knize by mělo vyjít najevo, jak je to s neplacením daní v Trumpovic rodině zpětně až k založení jejich impéria. Ostatně už dříve se spekulovalo, že Mary L. Trump byla primárním zdrojem pro veleúspěšný a Pulitzerem oceněný článku The New York Times, který se daňovými úniky prezidenta zabýval.

Datum vydání knihy Too Much & Never Enough (Příliš mnoho a nikdy dost) je teď z pochopitelných důvodů nejisté, ale vzhledem k tomu, že právníci považují případ za ložený, mohli bychom mít všichni, co dávat pod stromeček příbuzným.

Podobné články

Doporučujeme

Další články