fb pixel Make Slovensko fascist again: Pětina mladých Slováků by chtěla u moci krajně pravicového Kotlebu – G.cz
Vyhledávání

Make Slovensko fascist again: Pětina mladých Slováků by chtěla u moci krajně pravicového Kotlebu

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Mladí Slováci do 30 let by si nejraději přáli, aby byla v čele Slovenska stála krajně pravicová Lidová strana Naše Slovensko (LSNS), kterou vede extrémistický politik Marián Kotleba. Vyplývá to z průzkumu agentury Focus pro Radu mládeže Slovenska, jak informovaly slovenská média. Už chápete, proč se do Česka stěhují mladí liberální Slováci, i přesto že mají v zemi progresivní prezidentku a platí eurem?

Martin Miko
Martin Miko 29.11.2019, 14:35

Mladí Slováci by volili Kotlebu

Za 3 měsíce se na Slovensku konají parlamentní volby a zdá se, že slovenští politici se na ně velmi dobře připravili. Tento týden totiž schválili zákon, který zakazuje v zemi zveřejňovat veškeré průzkumy veřejného mínění na téma předvolební preference politických stran, což by některým stranám mohlo hrát do karet. Zároveň však není zakázáno, aby si sami strany mohly dělat své vlastní průzkumy, takže budou ve výhodě a budou moct svou kampaň směřovat požadovaným směrem. Nyní byl na Slovensku navíc zveřejněn průzkum agentury Focus pro Radu mládeže Slovensko, který poukázal na to, že mladí Slováci do 30 let fandí Kotlebově krajně pravicové Lidové straně Naše Slovensko (LSNS).

Průzkum například ukázal, že 61 % lidí ve věku 18 až 29 let si myslí, že sametová revoluce měla pozitivní vliv na vývoj Slovenska. Co se týče voleb, tak 19 % mladých Slováků by volilo Kotlebovu LSNS. Dále následovaly strany Za ludí (12,8 %), PS-Spolu (11,9%) a Sme rodina (11,8%). Slovenský průzkum zároveň prozradil, že čtvrtina mladých lidí vlastně ani není rozhodnutá, takže neví, koho volit. To je dobrá zpráva pro politické strany na Slovensku, které mají 3 měsíce na to zaujmout mladé voliče.

Zajímavé jsou především názory mladých lidí, kteří volí politickou stranu Mariána Kotleby. Ti si totiž myslí, že sametová revoluce měla negativní vliv na vývoj Slovenska, a že naši bývalý „bratři“ by měli být součástí východní kultury. Kotlebovu stranu bychom mohli názory přirovnat k naší SPD. Rovněž má kritický pohled na EU, NATO a národnostní menšiny, avšak s tím rozdílem, že LSNS by si přálo válečný slovenský stát, který existoval v dobách nacistického Německa.

Nemůžeme se tak mladým Slovákům divit, že odcházejí do České republiky za studiem a za prací. Mají tu totiž dobré zázemí, vzdělání zdarma a navíc tu mohou udělat i karéru. Vidíte, že zavedení eura a sympatická progresivní prezidentka Čaputová není všechno.

Jak si myslíte, že by v příštím roce volili mladší Češi ve stejné věkové kategorii? Napište nám do komentářů.

A zde si můžete pořídit zcela zdarma kříženého psa, který slyší na jméno Tomio.

Podobné články

Doporučujeme

Další články