fb pixel Logika SPD: Teroristé zaútočili na novozélandské muslimy, proto Okamura i Volný odsoudili islám – G.cz
Vyhledávání

Logika SPD: Teroristé zaútočili na novozélandské muslimy, proto Okamura i Volný odsoudili islám

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Teroristický útok ve dvou mešitách ve městě Christchurch na Novém Zélandě si vyžádal nejen životy nejméně 49 lidí, ale i reakce českých politiků, kteří se k tomu samozřejmě staví po svém. Není velkým překvapením, že členové protiimigrační SPD jako je Tomio Okamura a jeho současný oponent Lubomír Volný si masakr vyložili po svém, zatímco bezpečnostní expert Andor Šandor dokázal situaci popsat smysluplněji.

Martin Miko
Martin Miko 15.3.2019, 14:20

SPD je mimo i během útoků na muslimy

Zatímco někteří "čeští vlastenci" na sociálních sítích se z teroristického útoku v novozélandských mešitách radují, naši protiimigrační politici z SPD využívají tuto nechutnou událost ve svůj politický prospěch. Jasným příkladem jsou dva současní oponenti Tomio Okamura a Lubomír Volný, kteří se k této události vyjádřili po svém. "Odsuzuji násilí páchané na civilistech. Proti totalitní ideologii islámu stále můžeme, a tedy i musíme, bojovat politicky,“ napsal Volný na svém oficiálním Facebooku. Islám však není totalitní ideologie, ale náboženství, které vyznávají skoro 2 miliardy lidí na světě. Je zvláštní, že v takovéto situaci, kdy proběhne teroristický útok spáchaný v mešitě na muslimech, se ozve Volný a začne islám odsuzovat na sociálních sítích.

Podobně hloupě zareagoval i Tomio Okamura, který však na rozdíl od Volného alespoň odsoudil násilí, nezapomněl však odsoudit ani islám, což nedává smysl. Okamura ani Volný nevidí, že to byl útok spáchaný na muslimech, ne muslimy. Využít ve svůj prospěch se tak dá podle SPD nejspíš všechno, i český terorista Balda, který byl velký fanoušek a podporovatel SPD.

Reakce politiků na teroristický útok tak stojí v naprostém kontrastu s vyjádřením bezpečnostního poradce Andora Šándora, který jejich výroky zpochybňuje. Pro server Extra.cz sdělil, že si nemyslí, že útok na Novém Zélandě předznamenává začátek nějaké náboženské války. "Ani si nemyslím, že příznivci teorii o střetu civilizací by měli dnes slavit. K otázce, jestli se něco podobného může stát v ČR bych rád uvedl, že možné to je, pokud se nezmění rétorika některých stran k muslimské menšině,“ uvedl Šándor a vydává tím jasný signál, že je velmi kontraproduktivní na muslimy reagovat tak, jak se k nim staví někteří naši politici.

Šándor navíc uvedl, že rétorika SPD rozhodně vhodná není a myslí si, že lidé typu Balda nepatří do vězení, ale do psychiatrické léčebny. "Veřejná rétorika k muslimské komunitě by se do budoucna měla rozhodně změnit," uzavřel.

A zde čeští senioři blahořečili teroristický útok na muslimy.

Podobné články

Doporučujeme

Další články