fb pixel Livestream koncerty do karantény: Pink a Vypsaná fixa zahrají i ve vašem obýváku – G.cz
Vyhledávání

Livestream koncerty do karantény: Pink a Vypsaná fixa zahrají i ve vašem obýváku

Koncert Pink, Johna Legenda, Chrise Martina z Codplay nebo Vypsané fixy přímo u vás v obýváku? Může být! Hvězdy bojují proti nudě v karanténě stejně jako všichni ostatní, a tak své fanoušky pravidelně těší hudebními livestreamy na sociálních sítích...

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 2.4.2020, 10:18

Koncert Pink z gauče

Jak víme, koronavirus se neptá, jste-li pán, či kmán - nebo celebrita. Zákeřný virus kosí slavné stejným dílem jako jejich plebejské fanoušky, a proto i ony zůstávají v karanténní izolaci. Aby dlouhou chvíli ukrátili sobě i nám, řada z nich svoje příznivce na sociálních sítích těší livestreamy krátkých koncertů. Ať už jde o malé seance u piana či s kytarou nebo o plnohodnotný záznam kapelní session ve zkušebně, rozhodně je z čeho vybírat. Jako vždy jsme to probrali za vás.

Malou lekci zpěvu s klavírem například nabídla zpěvačka Pink na svém Instagramu. Totéž udělal i zpěvák populární britské kapely Coldplay a bývalý manžel Gwyneth Paltrow Chris Martin, jeho si můžete poslechnout tady. A novozélandský písničkář Keith Urban kromě kytary přibral ještě klávesáka a stream zvládl na naprosto profesionální úrovni - přesvědčit se o tom můžete zde, v jeden moment si s ním duet střihne jeho žena Nicole Kidman. A ještě jeden skvělý stream pro ty, kteří raději alternativní směry - na videu níže si můžete užít záznam domácího koncertu britského producenta Jamese Blakea:

Plusové body za dojemnost a roztomilost pak získává John Legend, který celou věc pomyslně odstartoval před dvěma týdny, když splnil slib, co svým fandům dal, a v županu zasedl za klavír spolu s manželkou Chrissy Teigen oděnou dokonce jen v ručníku a dcerkou Lunou...

Češi Čechům

Čeští muzikanti za svými zahraničními kolegy rozhodně nezaostávají! Mezi prvními se příležitosti chopila kapela mládí snad úplně všech porevolučních dítek; Vypsaná fixa. Ta od 15. března poctivě vždy v neděli odehraje živý koncert. Další "chvilka v živé dimenzi" nicméně připadá na sobotu 11. dubna, kdy podle aktuálně platných nařízení končí povinná karanténa (ono se to prodlouží, to je jasné, ale pojďme ještě chvíli neztrácet optimismus).

Koncerty, autorská čtení, ale třeba i přednášky streamuje také Paralelní polis v rámci série virtuálních událostí Corona Nights. Další se koná zrovna dnes: od 19 hodin si můžete poslechnout folkového písničkáře Jakuba Čermáka s doprovodnou kapelou.

A pokud patříte k fanouškům pražské klubové scény a spíš než koncert byste si raději pustili něco, co by vás na chvíli přeneslo do vaší oblíbené víkendové díry, nenechte si ujít sérii událostí Virtual Healing. Je to komunitní streamovací projekt hudebníků, DJů a producentů, v jehož rámci pravidelně probíhají živé přenosy z různých prostorů napříč celou republikou. Ať už jako podkres k vaší virtuální hospodě s přáteli nebo náhrada pátečního výletu do Ankali, které si tentokrát dáte jen se spolubydlícími - tohle je přesně to pravé pro vaše potřeby!

Podobné články

Doporučujeme

Další články