Lídr zlínských Pirátů posprejoval pár zdí. Zas tak moc se toho nestalo, jsme jenom lidi – G.cz
Vyhledávání

Lídr zlínských Pirátů posprejoval pár zdí. Zas tak moc se toho nestalo, jsme jenom lidi

Jelikož je před volbami, máme na sociálních sítích i v médiích poměrně živo. Zatímco mnoho politických stran a hnutí se svými bizarními plakáty, hesly a videi ztrapňuje samo, na Piráty se musí házet špína skrz prohřešky a staré kauzy. Povídat by o tom mohl nejen Jakub Michálek, ale nově i Jakub Stacke, který chtěl kandidovat za Piráty v komunálních volbách ve Zlíně. Jenže...

Martin Miko
Martin Miko 13.9.2018, 15:06

Chytili sprejera. No a co?

Na zlínské kandidátce Pirátů ještě nedávno figuroval muž jménem Jakub Stacke, který se věnoval tvorbě graffiti a v Baťově městě posprejoval několik budov, čímž znesvětil mnoho fasád a zdí. To je samozřejmě trestný čin trestaný podle paragrafu 257 „poškozování cizí věci“ z novely zákona z roku 2001, čehož si byl zlínský Pirát Stacke vědom, a proto se vzdal druhého místa na kandidátce a ukončil své členství ve straně.

Stackeho lidé poznali díky kamerovým záznamům a nakonec se sám přiznal na policii. Svůj přečin si uvědomuje a nyní mu hroží až roční vězení. S větší pravděpodobností to však vypadá na veřejně prospěšné práce, napravení škody a podmínku.

Stackeho „sprejerské“ jednání rozhodně správné nebylo, nicméně je to dobré znamení pro naši společnost, že do politiky vstupují obyčejní lidé, kteří jsou součástí společnosti. Piráti jsou jasným důkazem, že do politiky může vstoupit člověk s dredy, polapený sprejer, nerd nebo propagátor marihuany. S klidem jsme se stavěli i k nedávno zmedializovanému pornu přítelkyně Jakuba Michálka, která se na videu uspokojovala válečkem. Na porno kouká každý a někdo to musí dělat.

Ano, i takoví lidé mají místo v naší společnosti, a tím pádem i místo mezi jejími politickými zástupci. Proto se nemůžeme pohoršovat ani nad kandidáty z SPD, za kterou kandidují i montážní dělníci a operátoři výroby.

Na druhou stranu je před každými volbami třeba si uvědomit, že do politiky by přeci jen, v ideálním světě, měli vstupovat ti nejlepší a nejschopnější z nás, a podle toho bychom my jako voliči měli vybírat a výsledek voleb přijmout. Bez fňukání a pohoršování se.

Všichni jsme jenom lidi. A zde mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček přestoupil ke katolíkům.

Podobné články

Doporučujeme

Další články