Z mluvčího Ovčáčka se stal katolík. On a Ronaldo jsou největší přestupy léta, baví se internet

Obrázek uživatele Martin Miko
10.09.2018, 16:37

Podle jednoho z největších nezávislých portálů o náboženství Christnet.eu se mluvčí prezidenta ČR Jiří Ovčáček rozhodl přestoupit z Církve československé husitské do té římskokatolické, což na českém internetu logicky způsobilo tradiční lavinu vtípků. On sám se však k celé věci nechce vyjadřovat s tím, že se jedná o jeho osobní věc.

Jiný tým

„Já se obávám, že je na to už moc starej,“ komentoval na sociálních sítích jeden z diskutérů Ovčáčkův překvapivý náboženský přestup, který však na žádné ze svých oficiálních stránek neoznámil, což bylo krajně podezřelé. Naproti tomu na jeho satirickém profilu to žije jako nikdy předtím. Fanoušci dokonce přirovnali jeho přestup o odchodu Christiana Ronalda do Juventus Turín s argumentem, že se jedná o dva největší přestupy tohoto léta. Třetím největším přestupem léta je Řepkův „přesun“ na Pankrác.

Dle zprávy Christnet.eu přijal Ovčáček 2. září svátost biřmování při bohoslužbě v kostele svatého Jakuba v Hostivicích a obřad vedl osobní tajemník arcibiskupa Dominika Duky Milan Badal. Husitská i římskokatolická církev navzájem uznávají platnost křtu, což pro Ovčáčka znamenalo plynulejší přechod

Život je plný překvapení a Ovčáčkův nápad stát se ve svých skoro 40 letech katolíkem samozřejmě absolutně respektujeme. To koukáte, jak jsme tentokrát hodní, co?

Karma, no.

A zde můžete vymyslet nový název pro nádraží v Brně.


Komentáře

Doporučeno pro vás