Libereckou SPD trápí arabské číslice, nerozeznají miliony od miliard – G.cz
Vyhledávání

Libereckou SPD trápí arabské číslice, nerozeznají miliony od miliard

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Je to smutné, ale Češi si za pouhý rok zvládli zvyknout na všudypřítomnou hloupost, kterou se prezentuje Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury na komunální i celostátní úrovni. Lidé se vůči jejich tuposti stali imunní a už se jim nesmějí tolik jako dřív. SPD z Libereckého kraje nás chtěla poučit, kolik nás měsíčně stojí naši přední čeští politici, ale bohužel nezvládla ani rozeznat základní číslice. Podle nich totiž vydělávají naši senátoři a poslanci 30 miliard korun měsíčně.

Martin Miko
Martin Miko 20.11.2018, 11:00

Liberecká SPD mate veřejnost

Tajemník liberecké SPD Jan Bartoš má z ostudy kabát. Na internetu totiž kolují nesmysly o platech poslanců, které šíří s argumentem, že "důchodci zatěžují stát, zatímco naši poslanci a senátoři berou doslova 30 3 565 200 korun ročně", což je podle lidí z SPD přes 30 miliard pro necelých 300 lidí. Zmiňovanou částku nečteme jako 30 miliard, protože to není 30 miliard, ale 303 milionů. Hlavně, že TŘICET MILIARD je napsáno Caps lockem. Ale všem je jasné, že 30 miliard zní líp a hlavně to lépe upoutá pozornost voličů SPD, která se populisticky snaží bojovat za zmražení platů poslanců.

Průměrně inteligentní člověk si samozřejmě pokládá zásadní otázku; vytváří členové SPD tyto příspěvky s chybnými informacemi schválně, nebo jsou stejně hloupí jako jejich voliči? Po upozornění na tento příspěvek se Jan Bartoš aka číslo 8 na kandidátce Liberce v komunálních volbách a tajemník liberecké SPD rozhodl, že post smaže, takže se přikláníme k té variantě, že sdílí stupidity bez toho, aby si je pořádně přečetl.

Pod příspěvkem facebookové stránky Tomio Okamura mi dal ban se objevilo hned několik vtipných komentářů k hojně sdílenému příspěvku. Tajně doufáme, že jeho původní autorka Alice nepracuje jako mzdová účetní. V galerii si můžete některé z nich přečíst:

Mohou za to nedorozumění zákeřné arabské číslice? Nebo nějaký zlý ekonomický migrant smazal položky z rozpočtu? A proč je čapí táta lepší než krkavčí máma? Samé otázky...

Podobné články

Doporučujeme

Další články