fb pixel 5 důvodů, proč je čapí táta lepší než krkavčí máma – G.cz
Vyhledávání

5 důvodů, proč je čapí táta lepší než krkavčí máma

Skoro by se mohlo zdát, že od okamžiku, kdy se na české scéně objevil čapí otec (Andrej Babiš), je pojem krkavčí matka úplně pasé. Protože jsme dokonale korektní médium, pro které je vyváženost zpráv svatá, dokážeme vám, proč je čapí otec to nejlepší, co mohlo Andreje mladšího potkat. Když konečně pojmenujeme věci pravými jmény, budete nejspíš i vy toužit po takovém tatínkovi.

Zuzana Hubeňáková
Zuzana Hubeňáková 18.11.2018, 19:13

1. Je to tahoun

Všichni víme, že čáp je tažný pták. Jediná chybička je podle zlých jazyků v tom, že náš čapí taťka neposlouchá své instinkty a místo, aby táhnul na jih nebo klidně na východ, tak si vehementně opakuje, že táhne ekonomiku, a tak, i když ho letadlo odveze třeba do Palerma, kde by se mohl cítit jako doma, náš vytrvalý tažný čáp Andrej se zase vrátí.

2. Vstane k dítěti v noci

Uvědomuje si, kde je jeho místo, je to silně rodinný typ. A proto klidně vstane uprostřed noci, aby byl co nejdříve u svého děťátka. To moderní otcové dělají. Odsouvají své zájmy do nočních hodin, kdy děťátko spí. A když náhodou jejich robě budí třeba hypotetické bušení na hypotetické dveře, taťkové vyběhnou, upozadí všechny svoje povinnosti mimo rodinu a situaci uklidní.

3. Jde mu příkladem

Nezáleží na tom, co před svým dítětem říkáte, důležité je, co před ním děláte. Jen tak ho můžete vychovat. Čapí otec Andrej ukazuje svým dětem, že když vám jde o něco opravdu důležitého, je potřeba se nikdy nevzdat. Nikdy! Snad už to děti konečně pochopily a taky se nevzdají, až jim bude někdo vyhrožovat, házet kytky do koše nebo hračky do kanálu.

4. Zastane se ho před sourozencem

Znáte to, sourozenci se často škorpí a perou, je těžké se vyznat v tom, kdo má pravdu a kdo ne. Čapí taťka je spravedlivý. Když se o jednom dítěti někdo prohlásí, že je na hlavu, hned přiběhne a řekne, že to není hezké, že se to neříká, a hlavně na hlavu je i to druhé, takže co. Problém vyřešen, děcka jsou zas v pohodě.

5. Sežene dost žab

Zajistit dobrý život dětem je největší úkol každého rodiče. Pokud má navíc taťka žab plnou republiku, není žádný problém klukovi dopřát, co si jen bude přát. Chceš na dovču? Jasně, Krym je teď celkem fajn destinace. Není tam moc turistů, tam se ti bude líbit. Dcerka dostane od taťky hezký věneček ze žlutých květů a třeba taky výlet. Zájezdy na lodích teď dost frčí. Taková cesta na nafukovačce kolem Somálska, ta by byla super!

A tady čtěte o holandském premiérovi, kterého kdysi dav zabil a snědl. Pro inspiraci...

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články