Libeňský kolmost: kandidát na pražského primátora Petr Stuchlík našel místo pro výstavbu nových bytů – G.cz
Vyhledávání

Libeňský kolmost: kandidát na pražského primátora Petr Stuchlík našel místo pro výstavbu nových bytů

Zdroj: Facebook - Petr Stuchlík

Před volbami to vypadá, že je jednoduché najít řešení na všechno. Kandidát na pražského primátora Petr Stuchlík (ANO) je toho zářným příkladem, dokonce se rozhodl zabít dvě mouchy jednou ranou. Představil vizi Libeňského mostu, která má v hlavním městě pomoci vyřešit nejen problémy s dopravou, ale současně i s bydlením.

Václav Roman
Václav Roman 11.9.2018, 12:02

Na tom pražském mostě...

Adresa Na Libeňském mostě může být jednou hodně lukrativní. Libeňský most musel být na začátku letošního roku zcela uzavřen, protože už byl v havarijním stavu. Jenomže tu naštěstí máme muže, který má za sebou Harvard, a který využívá nejen služeb lidských otroků například coby držáků tabule, ale také služeb architektů. A především, který jak jsme se nedávno z billboardů dozvěděli, má číslo na jeho (Babišův) mobil. Prahu tak může řešit přímo a hned. O Libeňský most je tedy postaráno.

Včera představil Petr Stuchlík společně s architektem Jaromírem Pizingerem, jak by mohl vypadat most budoucnosti. Je to dost bláznivé a spíše to připomíná návrh do nějakého sci-fi filmu. Doprava má proudit v tunelu, čímž zůstane dostatek prostoru pro výstavbu bytů a dokonce parku. Takže dokonce tři mouchy jednou ranou. Zeleně je v centru metropole také nedostatek.

Na internetu už tento nápad dostal označení kolmost. Disktutovaný návrh totiž mnohém připomíná socialistické kolektivní stavitelství. Příkladem socialistického inženýrství je koldům v Litvínově, ten však nezahrnuje most.

Zatímco architekt Pizinger mluví o mostu jako o vizi a ne o projektu, Stuchlík se nápadem zdá být hodně nadšený. Je to dobrá vize, aby most sloužil nejenom k dopravě, ale i k žití. To ano. Jenomže nejde zase o nic tak nového. Mosty mají tyto dvě funkce už odnepaměti. Akorát zatím přišlo každému zbytečné stavět byty na mostech, když se dá žít pod nimi.

Přidanou hodnotou je park, zase se bude moci zpívat „Na tom pražským mostě“. Uvidíme, jak tahle „veselohra“ o mostě dopadne. Diskuzi to každopádně rozvířilo.

A zde si přečtěte o tom, jak se z mluvčího Ovčáčka stal katolík. On a Ronaldo jsou největší přestupy léta.

Podobné články

Doporučujeme

Další články