Kurz o ho*ně: na Harvardu otevřeli seminář poetiky výkalů ve francouzské literatuře 20. a 21. století – G.cz
Vyhledávání

Kurz o ho*ně: na Harvardu otevřeli seminář poetiky výkalů ve francouzské literatuře 20. a 21. století

Když chcete mít Vánoce doslova na ho*no. + DALŠÍ 1 FOTKA

Harvard je prestižní univerzitou, kde můžete studovat ledacos. V rámci francouzské literatury tu nedávno přibyl například seminář o poetice fekálií v dílech z 20. a 21. století.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 14.2.2018, 15:13

Bizarní studium

Prestižní harvardská univerzita patří do tzv. Ivy League a studují na ní ti nejlepší z nejlepších. Vybrat si tu mohou opravdu z rozmanitých předmětů. Ti, kteří se zde rozhodli vzdělat v oboru francouzské literatury, mají od loňského jara jeden opravdu speciální seminář.

Profesorka Annabel Kim totiž otevřela kurz zaměřený na téma fekálií, jejich poetiku a symboliku v literárních dílech z 20. a 21. století. Absolventi za jeho splnění získají čtyři kredity.

V katalogu předmětů láká studenty těmito slovy: "Pokud je literatura exkrement, pak je kánon nočníkem. Naším cílem je podívat se na problematiku výkalů v literárních dílech vážně, chápat vylučování jako metaforu pro proces psaní a rozklíčovat, co se nám skrze to autoři snaží sdělit." Na přetřes v semináři přichází tvorba například François Rabelaise, Samuela Becketta, Louis-Ferdinand Célineho a samozřejmě proslulého markýze de Sade.

No, a v takovém světě my žijeme.

A tady 5 životních zkušeností, co jsou tisíckrát horší než zkouškové.

Podobné články

Doporučujeme

Další články