fb pixel Kultura pražských nádražek umírá: 5 legendárních náleven, kde už si (brzy) pivko nedáte – G.cz
Vyhledávání

Kultura pražských nádražek umírá: 5 legendárních náleven, kde už si (brzy) pivko nedáte

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Vzhledem k současným trendům to vypadá, že kultovní pražské nádražky to mají nebo postupem času budou mít spočítané. Zpráva o tom, že v rámci rekonstrukce Smíchovského nádraží se již nepočítá s oblíbenou Restaurací Oáza, vyvolala poměrně silný ohlas, což nás přimělo k tomu vzpomenout si na nejznámější nádražní restaurace v Praze, které byly anebo (zatím ještě) jsou oblíbené díky přívětivým cenám a stálým hostům.

Martin Miko
Martin Miko 8.1.2019, 16:10

Vypadá to, že 21. století tradičním nádražkám nepřeje a Praze se postupně daří ukončovat jejich provozy a nahrazovat korporátními fast foody, což rozhodně není správné. Web Vagus.cz železniční nádražky dlouhodobě mapuje, a tak jsem po poradě s nimi vybrali pár pražských kousků, po kterých se nám stýská, nebo stýskat bude, až je někdo nechá zavřít.

1. Flip na Masarykově nádraží

Tento legendární podnik byl zavřen v polovině roku 2016. Ačkoliv se jednalo o místo, kde se část lidí štítila dát si i colu v lahvi, pro jiné to byl ráj, kam si chodilo na nejedno dekadentní pivo nebo smažený sýr takzvaně na stojáka. Podle recenzentů se jednalo o nádražku pro otrlé, která vytvářela svůj vlastní svět. Podle nás jsou recenzenti zhýčkané princezny.

2. Lokálka ve Vysočanech

Bývaly časy, kdy jste si ve vysočanské Lokálce dali pivo a klobásu a zaplatili jste 60 korun. Říká se, že do tohoto podniku se chodí buď na jedno rychlé pivo, nebo na osm pomalých, což samozřejmě znamená, že se zde rádi zastaví žízniví cestovatelé nebo lokální štamgasté, kteří jsou fanoušci nízkých cen.

3. Restaurace Oáza

Podle SŽDC bohužel tento podnik nepatří do koncepce Smíchovského nádraží v 21. století, takže z kultovní nádražní restaurace, ve které se scházeli osobnosti českého undergroundu, se brzy stane řetězec rychlého občerstvení. Pražský Smíchov už nikdy nebude jako předtím.

4. Nádražní restaurace Braník

Podle webu se jedná o restauraci rodinného stylu, která se během let stala centrálou pražských trampů, kteří vyráží vstříc dobrodružství. Už podle názvu putiky víte, na jaké pivo se můžete těšit. Zemřít vás nenechají žízní ani hladem. Mají velké porce a během obědů jsou zde schopni nakrmit všechny od dělníků až po kancelářské typy. A k tomu vychlazené Brány. Sen.

5. Restaurace U hostivařského nádraží

Jedná se o podnik s nízkými cenami a příjemnou nádražáckou atmosférou, kterou dokresluje milá obsluha. Od dob, kdy se v restauračních zařízení nesmí kouřit, však genius loci není takový jako dřív. Výhodou však je, že bez cigaretového kouře uvidíte na projekci sportovního utkání v televizi. Fandí se tu zásadně Spartě, takže si dávejte pozor na to, co cizím lidem vyprávíte o fotbale.

A zde je 5 životních pravd, které jsme si odnesli ze sledování silvestrovského Barrandova.

Podobné články

Doporučujeme

Další články