Magorova Oáza na Smíchovském nádraží končí. Nahradí jí globální fast food s předraženými smoothies – G.cz
Vyhledávání

Magorova Oáza na Smíchovském nádraží končí. Nahradí jí globální fast food s předraženými smoothies

Další legendární pražskou nádražku čeká konec. Podle facebookového profilu Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) je v rámci rekonstrukce Smíchovského nádraží v plánu zachovat gastroprovoz, avšak v podobě moderního food courtu, což v překladu znamená, že oblíbená nálevna českého básníka a vůdčí osobnosti českého undergroundu Ivana „Magora“ Jirouse Oźa bude nahrazena tuctovým fastfoodovým řetězcem.

Martin Miko
Martin Miko 7.1.2019, 15:29

Restauraci Oáza nahradí fast food

Chystaná rekonstrukce Smíchovského nádraží znamená mimo jiné i zrušení klasické nádražní hospůdky s bohatou kulturní historií, jež byla v minulosti nejen zázemím básníka Magora Jirouse, ale i symbolem autentické české hospodské kultury. Tato zpráva samozřejmě na sociálních sítích vyvolala obrovskou vlnu odporu přívrženců restaurace Oáza, která je dodnes oblíbeným místem návštěv.

Na reakce typu: „Jestli zruší Oázu, tak už to nebude ten pravý Smíchov“ nebo „Nechte Oázu žít!“ však správce sociálních sítí SŽDC reaguje tak, že restaurace Oáza nezapadá do konceptu nádraží pro 21. století, a proto se současnou podobou Oázy nepočítá. Cestující prý více poptávají rychlé občerstvení a je těžké vyhovět všem.

Vypadá to tak, že tradiční českou „nádražku“ nahradí nějaký fast food, což bude v praxi znamenat, že místo „Staráče“ za 30 si pochutnáte na raw smoothie za kilo. A kdo bude mít hlad, může si dát kuře tajemné chuti s rýží nebo hamburger z rozmrazeného polotovaru, který mu obsluha přinese na plastovém tácu. Tohle je přesně jeden z těch záporů globalizace, které si nikdo z nás obyčejných lidí nepřeje.

A zde si přečtěte něco o české církvi, které chybí kvalitní marketing, a proto potřebuje svého Marka Prchala.

Podobné články

Doporučujeme

Další články