fb pixel Kubera přijde o bratra v dýmu: Jestli předseda Senátu pojede na Tchaj-wan, přestane se s ním Zeman kamarádit – G.cz
Vyhledávání

Kubera přijde o bratra v dýmu: Jestli předseda Senátu pojede na Tchaj-wan, přestane se s ním Zeman kamarádit

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Prezidenta Miloše Zemana velmi pobouřila plánovaná cesta na Tchaj-wan předsedy Senátu Jaroslava Kubery. Zeman tvrdí, že Kubera se rozhodl jednat proti ekonomickým zájmům naší země a prý když pojede, tak ho nebude považovat za svého přítele. Je vidět, že prezident pana Kuberu natolik nezná, protože kdyby ho znal, tak by věděl, že ten si nenechá do svých rozhodnutí mluvit.

Martin Miko
Martin Miko 29.11.2019, 11:38

Kubera míří na Tchaj-wan

Podle Zemana dává Jaroslav Kubera přednost své politické straně před zájmy České republiky, které jsou podle něj v Číně, nikoliv na Tchaj-wanu. O ničem takovém nevíme a rádi bychom připomenuli, že Tchaj-wan investuje v České republice zhruba 14krát více než Čína, která zůstala pouze u slibů. Jestli pro prezidenta znamenají národní zájmy drzí čínští turisté, kteří okupují Prahu a investice do fotbalové Slavie Praha a byznysu Jaromíra Soukupa, tak má nejspíše pravdu.

Proč by tedy předseda Senátu Jaroslav Kubera neměl jezdit do země, která podporuje českou ekonomiku mnohem více než Čína? Podle serveru Hlídacípes.org totiž Čína ke konci roku 2017 vykazovala stav přímých investic v českém zpracovatelském průmyslu ve výši 410 milionů korun, zatímco Tchaj-wan do naší země nainvestoval 5,69 miliardy korun. Co se týče asijského trhu, tak mnohem větším investorem do české ekonomiky je Jižní Korea a Japonsko, takže panu Kuberovi doporučujeme, aby se cestou na Tchaj-wan stavil ještě tam. To jsou fakta, na která existují tvrdá data, a ne názory prezidenta, který brání čínské zájmy.

Kubera se prý chystá na Tchaj-wan příští rok, Prý čeká na to, jak dopadnou prezidentské volby v zemi, aby si podle výsledků mohl rozvrhnout svou cestu. Podnikatelé mají o tuto cestu rovněž zájem, protože by předseda Senátu mohl pomoct k velkým investicím, což se bezesporu i kvůli současnému zpomalování české ekonomiky hodí všem. Podle Zemana prý existuje riziko, že by se Česku mohla chtít Čína pomstít za cestu na Tchaj-wan. Do debaty se zapojil i Jiří Ovčáček, který poznamenal, že Čína je devátým rokem největším světovým trhem pro automobilku Škoda.

Nemůžeme se divit, že se proti nátlaku na předsedu Senátu ze strany prezidenta vzbouřilo mnoho českých politiků, kterým Zemanův postoj vadí. A není to naopak tak, že právě Miloš Zeman jedná vůči národním zájmům České republiky, jak poznamenal na svém Twitteru novinář Jiří Pehe.

Všichni jsme samozřejmě velmi zvědaví, jak tohle celé dopadne. Pojede nakonec Kubera na Tchaj-wan? Podle nás ano, protože se jedná o druh politika, který si do svých rozhodnutí nerad nechává mluvit. A je jedno, jestli jde o kolegu na úřadě nebo prezidenta republiky.

A zde vás překvapí, co si myslíme o zvyšování minimální mzdy.

Podobné články

Doporučujeme

Další články