Krnáčová znovu slibuje signál v metru: 5 největších aktuálních problémů Prahy, které by se měly řešit spíš – G.cz
Vyhledávání

Krnáčová znovu slibuje signál v metru: 5 největších aktuálních problémů Prahy, které by se měly řešit spíš

Bezdomovců je v Praze hromada, dealerů na Václaváku snad ještě víc. I to by možná bylo fajn řešit. Třeba. Někdy výhledově... Náměstek primátorky pro dopravu Petr Dolínek má mimo jiné zodpovědnost za kontroly pražských mostů. + DALŠÍ 1 FOTKA

Naposledy to slibovali Babiš s Dolínkem těsně před parlamentními volbami, teď se s tím znovu vytasila primátorka Adriana Krnáčová; signál v metru je hotová věc, dohoda operátorů s hlavním městem je na spadnutí. Populární, leč zatím nesplněný slib má možná působit jako malý odpustek za to, že Krnáčová před několika dny označila Pražany za "zpovykané", když si stěžují na dopravu, za což sklidila kritiku. Navrhujeme spíše řešit to, co obyvatele české metropole momentálně tíží výrazně víc...

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 13.3.2018, 13:24

1. Mosty

Když vám spadne lávka i s lidmi a přijde se na to, že sice možná nebyla v havarijním stavu, ale už se řádku let ví o tom, že úplně dobré to také není, je to prostě průšvih. Pak vyplave najevo, že podobně je na tom řada dalších mostů, přes které denně jezdí/chodí mnoho občanů, tak to vyřešíte tak, že ten nejexponovanější zavřete, začnete se dohadovat, jestli ho jen opravit, nebo postavit nový, jako by to bylo LEGO, a hotovo.

2. Taxikáři

Noční můra Pražanů, obzvlášť teď, když prskají kvůli Uberu, který lidé začali zcela logicky používat raději. Je to levnější, je to příjemnější a zákazník se s ním hůř okrádá, což jsou věci, kterých se obyvatelům hlavního města u běžných taxikářů dlouhodobě nedostává, nemluvě o turistech, díky jejichž špatným zkušenostem pak taxikáři špiní jméno Prahy i za hranicemi, tímhle už jsme proslulí. Krnáčová ale situaci příliš neřeší a jen prská nevěda, na čí stranu se má vlastně postavit.

3. Bezdomovci a dealeři

Pokud nejste Alex Mynářová, víte, že noční Prahou se dá projít i bez nabité pistole v jedné a pepřáku v druhé ruce, ale příjemný výlet to zrovna není. Přes Václavské náměstí po setmění neprojdete, aniž by vám někdo alespoň třikrát nenabídl drogy, na noční tramvaj čekáte ve stoje, protože zastávky jsou plně obsazené bezdomovci, kteří na vás v lepším případě pokřikují, v horším po vás něco chtějí. Lidí na ulici je tu prostě strašně moc.

4. Uzavírky metra

Když zavřete vchod do metra na Budějovické, naštve to tak maximálně obchodníky z přilehlého nákupního centra DBK. Když ale zavřete vchody do podzemky v centru, třeba na Andělu nebo na náměstí Republiky, je to prostě problém, který komplikuje život úplně všem. Co to třeba alespoň dávkovat? Nervy máme jenom jedny.

5. A samozřejmě ta doprava

Kdo bydlí na Žižkově v okolí Seifertovy ulice, ten má jasno. Kvůli opravě Husitské ulice teď auta musí jezdit po kolejích, což dramaticky zpomalilo provoz tramvají. Pokud dojíždíte do práce autem, kolem páté můžete v koloně zůstat trčet klidně hodinu. Praha navíc patří k těm evropským metropolím, co zůstaly ve středověku a auta klidně můžou jezdit historickým srdcem města. Modré zóny všude, místo na parkování nikde, Pražský okruh stále nedostavěn. Máme pokračovat?

A tady čtěte o tom, že RRTV vyšetřuje Reportéry ČT.

Podobné články

Doporučujeme

Další články