Krnáčová vzkázala Pražanům, že jsou zpovykaní, když si stěžují na dopravu. V komunálkách by ale jejich hlasy ráda – G.cz
Vyhledávání

Krnáčová vzkázala Pražanům, že jsou zpovykaní, když si stěžují na dopravu. V komunálkách by ale jejich hlasy ráda

Primátorka hlavního města občas dělá v rozhovorech ostudu. Tohle je přesně ten případ. Krnáčová při otvíračce nových stanic metra linky A. Náměstek primátorky pro dopravu Petr Dolínek má mimo jiné zodpovědnost za kontroly pražských mostů. + DALŠÍ 1 FOTKA

Křeslo pražského primátora jako by snad bylo prokleté. Většinou na něj usedne relativně normální, vzdělaný, schopný člověk, velmi rychle se to ale změní. Současná primátorka Adriana Krnáčová to definitivně potvrdila prohlášením, že Pražané jsou zpovykaní, když si stěžují na dopravu v hlavním městě, protože podle ní je to tady v pořádku. Není a zásluhu na tom má právě Krnáčová. Jedním dechem pak politička dodala, že by na podzim ráda svůj post obhájila...

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 10.3.2018, 13:58

Zvláštní předvolební taktika

Říká se, že na ženě je nejkrásnější, když je sebevědomá, tohle je už snad ale trochu moc. Pražská primátorka Adriana Krnáčová má image ženy, co se toho takříkajíc nebojí, možná by však občas neškodilo trochu pokory vůči voličům. V rozhovoru pro Novinky.cz označila Pražany za "zpovykané" kvůli tomu, že si stěžují na dopravu v hlavním městě. Podle političky to totiž ve srovnání se zahraničím u nás není tak strašné.

„Myslím, že co se týče dopravy, tak každý cizinec, který tady bydlí, nebo velvyslanec, se kterými se potkávám, tak jsou šťastni, že tady mají dopravu, jakou mají. Myslím, že Pražané jsou trochu zpovykaní s dopravou, protože když jsem v zahraničí a čekám deset minut v zácpě, tak v Praze už by bylo povstání a skandál,“ řekla konkrétně.

Každý, kdo v Praze žije a funguje byť jen týden, ale ví, že právě doprava je jedním z největších problémů české metropole a část viny za to nese právě Krnáčová. Ok, smlouvu na zpackanou Blanku sice nepodepisovala, a když k tomu přišla, snažila se to žehlit, ale třeba s dostavbou Pražského okruhu za tři a půl roku ve funkci nehnula ani o píď. O tom, že jí pražské lávky a mosty padají přímo na hlavu, ani nemluvě.

Ale jsou to občané, kdo zbytečně fňuká, jasná věc. On by ten výrok asi nebyl tak na pováženou, kdyby Krnáčová v tomtéž interview zároveň neuvedla, že v podzimních komunálkách hodlá svůj primátorský post obhajovat a věří, že se jí to podaří. Třeba by to i šlo, ale ti zpovykaní Pražané možná jako na potvoru nestihnou odvolit, protože všichni uvíznou v koloně.

Po mediální odezvě se primátorka za svoje řeči omluvila. "To vyjádření bylo asi nešťastné, Praha má samozřejmě mnoho problémů s dopravou. Pokud se ten výrok někoho dotkl, omlouvám se, nechtěla jsem nic bagatelizovat," řekla. Tak aspoň, že tak!

A tady čtěte 6 výhod toho, když řídíte stát jako firmu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články