fb pixel 6 výhod toho, když řídíte stát jako firmu – G.cz
Vyhledávání

6 výhod toho, když řídíte stát jako firmu

Bývalý ministr financí, současný poslanec, podnikatel, držitel platinové desky za své album: „Hovory s Přibilem“ (jeho nový singl „Naši klekli na FAU“ se po prvním dnu vyšplhal na vrchol hitparád), milý člověk a budoucí premiér České republiky se neustále oháním heslem: „Řídit stát jako firmu“ (on se tedy ohání více hesly jako: „Je to kampaň“, „Kalousek“ a podobně).

Dominik Landsman
Dominik Landsman 28.8.2017, 15:36

Možná, že někdo nad myšlenkou řídit stát jako firmu ohrne nos a označí ji za nesmysl, nicméně je potřeba si uvědomit její výhody. Řídit stát jako firmu má potenciál.

1. Lze propustit neschopné zaměstnance

Pokud nějaký občan nebude schopný jako jiní, nebude mít výsledky a bude akorát zdržovat ostatní, nedá se nic dělat a Andrej Babiš se s ním musí rozloučit.

Neschopné občany proto bude propouštět. Samozřejmě, že můžou počítat s nějakým odstupným, Andrej je lidumil. Klasická výpovědní doba bude dva měsíce. Za tu dobu si propuštěný občan bude muset sehnat jiný stát, kde se usídlí, protože v ČR pro něj už nebude místo.

2. Akvizice

Jestliže bude Andrej řídit stát jako firmu, můžeme přebírat jiné státy. Prostě si je vezmeme. To Andrej umí. Vyhlídne si nějaký stát, kterému se úplně nedaří (třeba Nigerii, Somálsko, nebo Slovensko), Andrej v nich získá nějaký podíl a postupně daný stát díky své buldočí povaze převezme. Česká republika se tak rozroste. Holding ČR posléze může přebírat slabší státy a postupně se vypracovat na světovou velmoc.

3. Neochvějný ředitel

Ředitel České republiky, Andrej Babiš, bude ředitelovat až do smrti anebo dokud ČR nepřevede do svěřeneckého fondu. Ten sice bude pořád ředitelovat, ale bude to vypadat, že ne.

Takový neochvějný ředitel se může pustit do odvážných projektů, na které nemají běžní politici koule, protože se bojí, že jejich aplikací by ztratili voliče.

Andrej se o ztrátu voličů bát nemusí. Ředitel firmy se nevolí. Ten prostě je a pokud je zároveň i majitelem, nikdo ho nesesadí.

Andrej tak bude moci aplikovat všechny své sny, které se mu zdají, když náhodou spí a svou sci-fi knížku, kterou mu napsali lidi z týmu, přivést k životu.

4. Firmu lze položit a založit si jinou

Je to takový hřejivý polštář, který nás všechny bude jistit. Až se České republice přestane dařit, zadluží se a podobně, Andrej prostě pošle Českou republiku do konkurzu a je hotovo.

Posléze založí úplně novou republiku. Třeba Čápoland. V Čápolandu se nám bude líbit a budeme spokojeni. V Čápolandu je nízká nezaměstnanost, vysoké mzdy, nízké daně a na všechny ze svého zlatého trůnu dohlíží král Andrej I.

5. Firemní benefity

Jako v jakékoliv slušné firmě, čeká nás v budoucnu jistě spousta firemních benefitů. Sice nebudeme dostávat zaplaceno, za to jistě od vedení dostaneme lístky do divadla nebo dvacetiprocentní slevu do Tesca. A o tom to všechno je. O těch firemních benefitech.

A možná mezi další firemní benefity bude patřit například školství, silnice, osvětlení nebo například zdravotní péče. To ale jenom, když se bude firmě dařit a bude v černých číslech. V případě, že firma Česká republika bude celoročně v červených číslech, dá se očekávat propouštění a další snižování nákladů. Například takové hasiče nepotřebuju. Stačí, aby každý zaměstnanec (občan) u sebe vždy nosil kyblík s vodou a byl tak schopen promptně hasit požár.

6. Zvýšení platů managerům

To nás rovněž čeká. Přeci nemůžete čekat, že top management firmy, která má deset milionů zaměstnanců, bude brát těch pár šušňů, jako berou dnes poslanci.

Vrcholový management v tak velké firmě, jako je Česká republika, pod několik milionů měsíčně nepůjde (samozřejmě i s bonusy). Takhle to nechodí.

Když si poslanci zvyšují mzdy, jsou lidé nasraní. Když si zvyšují platy vrcholoví manageři, všichni to tak nějak akceptují.

A TADY se můžete podívat na uniklé video z oslav Babiše po vyhraných krajských volbách.

Podobné články

Doporučujeme

Další články