Krčál není Malá: 4 rozdíly mezi rezignací lidí z ANO a z ČSSD

Obrázek uživatele Petr Boháček
17.7.2018, 15:07
Vládní vybíjená pokračuje. Tentokrát je ale odpadlík z oranžového týmu ČSSD a odchází v úplně jiném stylu. Zatímco jsme museli skoro dva týdny sledovat utrpení malé Taťány Malé, předseda sociálních demokratů Jan Hamáček nás v kauze Petra Krčála divadýlka ušetřil.

Mezi zvyky v hnutí ANO a ve straně sociálních demokratů je mnoho rozdílů. V případě rezignací ministrů z důvodu plagiátorství při tvorbě diplomové práce se tato politická uskupení liší ve čtyřech dost zásadních bodech...

1. Výmluvy

Malá sváděla opsání na to, že vychovávala dítě nebo moc pracovala. Zároveň ale podle sebe vlastně nic neopsala, takže se nemá za co omlouvat. Chvilku jí vycházelo utíkat před médii i interpelacemi, ale králíci jí přeci jen dohonili. Prý v roce 2005 fungovala jiná pravidla. Ano, v roce 2005 fungovala jiná pravidla. Například premiér vlády rezignoval kvůli nevysvětlenému milionu korun. Nyní je někde jinde. A jak vysoko nad těch 50 milionů, kvůli kterým je Andrej Babiš oficiálně vyšetřován, se snad nikdy nedozvíme.

2. Délka

Malé to trvalo 13 dní ,než se Babiš rozhodl, že ji obětuje. Petrovi Krčálovi to trvalo méně než 20 hodin. Za takovou dobu nestihne nikdo z ANO ani lhát, otočit, a pak lhát o lhaní.

3. Relevance

Ministr je zejména politikem. Na některých postech je ale nutná větší odbornost. Ministryně Malá na svoji nedostatečnost upozornila hlavně tím, že si kolegové její nekompetentnosti v oblasti práva prostě všimli. Krčál sice opisoval více, ale minimálně má několik let zkušeností ze státní správy i MPSV.

4. Náhrada

Předseda ČSSD ihned nabídl konkrétní náhradu. Ne, Hamáček nenabídl sám sebe jako Babiš. A nenabídl ani nikoho trestně stíhaného. Vzhledem k tomu, že jde o Ministerstvo práce, ekvivalent by byl třeba někdo na sociálních dávkách. Hamáček jmenoval zkušenou úřednici z MPSV Janu Maláčovou.

Pro prevenci by příští vládu měl Andrej Babiš vybírat jen z lidí maximálně s maturitou. Pokud bude vůbec další vládu vybírat...

A tady čtěte o Donaldu Trumpovi a jeho bizarní zahraniční politice.


Komentáře