fb pixel Krátkodobě nezaměstnaní jsou aristokraté chudých aneb 5 důvodů, proč se vyplatí být na pracáku – G.cz
Vyhledávání

Krátkodobě nezaměstnaní jsou aristokraté chudých aneb 5 důvodů, proč se vyplatí být na pracáku

Bez práce sice nejsou koláče, ale zase máte hodně volného času. Je skvělé být bez práce. Můžete se jen tak válet a koukat na všechny seriály světa. Vánoční firemní večírky - zlo, které se nutně musí stát a vy se ho rozhodně musíte účastnit. + DALŠÍ 1 FOTKA

Jste po škole, kterou jste studovali jen kvůli tomu, abyste nemuseli do práce? Také vám maminka říkala, ať se pilně učíte, že pracovat budete celý život? Jenže pak jste dodělali školu nebo vás z ní vyhodili a ukázalo se, že vlastně nic neumíte, protože studovat filozofii nebo religionistiku moc možností nenabízí. Buď můžete jít pracovat do montovny, nebo v lepším případě navštěvovat jedno z nejlepších míst na světě, které se nazývá úřad práce. Zde je 5 důvodů, proč se vyplatí být na pracáku.

Martin Miko
Martin Miko Aktualizováno 1.9.2019, 19:01

1) Spousta volného času

Když jste na úřadu práce, tak nesmíte v podstatě nic dělat. Jediné, co můžete dělat, je zkoušet si hledat práci. Stát za vás platí sociální a zdravotní pojištění a vy jen jednou měsíčně vystojíte frontu. Po zbytek měsíce byste si měl hledat práci a běhat po pracovních pohovorech, na což samozřejmě není čas, protože i když jste na pracáku, tak vlastně máte furt něco na práci. Znáte to.

2) Máte peníze za nic

Jste-li zařazen na úřad práce po ukončení studia, tak bohužel žádné peníze nedostanete. Měl jste-li předtím práci, tak máte právo na podporu v nezaměstnanosti, což jsou peníze za to, že jste předtím pracoval. A to se vyplatí. Takže vlastně pracujete proto, abyste se pak mohl několik měsíců flákat, ale nezapomeňte, že se to vztahuje jen na pár měsíců.

3) Můžete pracovat „na černo“

Tento obchodní model aplikuje spousta lidí, kteří si jednoduše spočítali, že když budou na úřadu práce nebo na sociálních dávkách, tak se mohou dostat k nadstandardním příjmům. Stačí, když se poptáte známých a nárazově nebo brigádně u někoho zamakáte na stavbě nebo vlastně kdekoliv, kde je práce. Tyto krásné nezdaněné peníze dostanete samozřejmě na ruku.

4) Stíháte si najít milenku

Říká se, že mít ženu je práce na plný úvazek, avšak když jste bez práce, tak získáte 8 hodin denně navíc, takže můžete mít navíc i milenku. Vlastně úplně nejlepší bude, když se stanete sňatkovým podvodníkem a zlatokopem. Dělá to tak nemálo lidí a prý je to legální, dokud vás nechytnou. Takže směle do toho.

5) Konečně máte čas na zásadní věci

Vše, co jste si v plném pracovním nasazení nemohli dovolit, je náhle vaší denní rutinou. Najednou můžete spát 12 hodin denně, koukat na vaše oblíbené seriály až do vyčerpání organismu, opít se do němoty ve všední den a konečně žít po svém. Tento bezstarostný život bez povinností vám bohužel nevydrží navždy, protože vám skončí podpora v nezaměstnanosti a dojdou úspory. Váš bezstarostný život se tak hodně rychle změní na život plný starostí.

A zde je 6 způsobů, jak se vyhnout práci.

Podobné články

Doporučujeme

Další články