6 zaručených způsobů, jak se vyhnout práci – G.cz
Vyhledávání

6 zaručených způsobů, jak se vyhnout práci

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Práce patří mezi nejneoblíbenější činnosti lidského bytí. Naštěstí jsme tu my, abychom vám poradili, jak se tomuto nutnému zlu zaručeně vyhnout nebo si od něj alespoň ulehčit. Samozřejmě, že nejlehčí by bylo dát výpověď a jít na pracák, jenže vyžírky přece nemá nikdo rád, což přeci nechcete.

Martin Miko
Martin Miko 28.12.2018, 16:00

1. Darujte krev

Chcete-li den volna s náhradou mzdy, tak běžte darovat krev. Zaměstnavatel je totiž povinen vám dát volno, jelikož jednáte v obecním zájmu. Krev navíc můžete darovat každé tři měsíce. Výhodou je, že se pak můžete ve svém okolí chlubit tím, že děláte dobrý skutek. Navíc si to můžete odečíst z daní a ještě dostanete najíst.

2. Rodinné důvody

Všichni si pamatujeme, když nám rodiče na základní škole psali omluvenky s odůvodněním „rodinné důvody“. Totéž můžete využít i ve svém zaměstnání. Máte-li kocovinu, tak není nic jednoduššího než požádat svou holku o ruku. Během svatby totiž máte právo dokonce na dva dny volna, ale proplacen vám bude jen jeden. Na neplacené volno máte právo i v případě stěhování, porodu nebo sněhové kalamity.

3. Spěte se svým šéfem

Není nic jednoduššího, jak se vyhnout práci, než souložit se svým nadřízeným. Platí to samozřejmě pro obě pohlaví, abychom byli genderově vyvážení. Do práce sice stále budete muset chodit, ale můžete se v poklidu flákat. To zásadní si stejně odpracujete až po šichtě.

4. Udělejte si dítě

Jste-li žena a pracujete jako pomocná přidavačka nebo zednice, tak pro vás není nic jednoduššího, než si udělat dítě. Těhotné ženy totiž nemusí tahat těžké věci, a proto se můžou flákat. Je to sice nefér vůči mužům a mělo by to být předmětem genderových studií, ale bohužel se tak prozatím neděje. Stačí vydržet pár měsíců s bubnem na břiše a pak vás čeká několikaletá finančně podporovaná dovolená.

5. Preventivní test na pohlavní nemoc

Vlastně ani nemusíte být promiskuitní, ale jako výmluva to funguje perfektně. Stačí, když šéfovi sdělíte, že jdete na preventivní testy na AIDS nebo kapavku. Ten vás na 100 % uvolní a navíc se nebude na nic ptát. Pak mu pro jistotu sdělte, že jste zdrávi.

6. Zraňte se v pracovní době

Není to zrovna praktické, proto se nedoporučuje si například uříznout prst nebo vypíchnout oko. Vše se dá ovšem zaonačit i jinak. Záda a hlava jsou však neprůstřelné alibi, na které vám nikdo nepřijde. Jste-li manuální pracovník, tak se vymluvte na bolest zad, a pracujete-li u počítače, tak na migrénu. Když se nechce, tak to nejde!

A zde je 7 typů osobností, které nejčastěji potkáte v Sudetech.

Podobné články

Doporučujeme

Další články