fb pixel Korzo Národní očekává přes sto tisíc návštěvníků: Organizátoři akce lákají na oslavu svobody, kde Motlitbu pro Martu zazpívá Aneta Langerová – G.cz
Vyhledávání

Korzo Národní očekává přes sto tisíc návštěvníků: Organizátoři akce lákají na oslavu svobody, kde Motlitbu pro Martu zazpívá Aneta Langerová

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Vzhledem k tomu, že nás v Praze čeká vzhledem k oslavám 17. listopadu poměrně náročný víkend plný demonstrací, oduševnělých projevů a hlavně lidí s transparenty, rozhodli jsme se vám sdělit, že kromě sobotní akce s názvem LETNÁ 2 – znovu za demokracii! nás v neděli čeká akce od spolku Díky, že můžem, která nese název Korzo Národní.

Martin Miko
Martin Miko 14.11.2019, 13:45

Připomenutí boje za demokracii

Při příležitosti oslav 30. výročí od sametové revoluce nás na Národní třídě v Praze čeká akce od studentského spolku Díky, že můžem, která nese název Korzo Národní. O co půjde? 17. listopadu se uzavře celá ulice a zaplní ji kulturní vyžití v podobě koncertů, divadel, výstav, projekcí atd. V loňském roce na tuto akci dorazilo podle údajů telefonních operátorů neuvěřitelných 100 tisíc lidí, takže vzhledem k tomu, že se jedná o kulaté výročí, pořadatelé očekávají ještě mocnější návštěvu. Díky, že můžem pořádá tuto akci už od roku 2014 a paradoxní na tom všem je, že skoro všichni původní pořadatelé pochází z Českých Budějovic.

Součástí akce bude samozřejmě i tradiční průvod z Albertova, který bude připomínat rekonstrukci průvodu, který v listopadu 1989 odstartoval pád totalitního režimu. Tentokrát však prý nepůjde o obyčejný studentský průvod, protože se do něj zapojí i pamětníci, kteří obohatí 17. listopad svými autentickými vzpomínkami na události před třiceti lety.

Na facebookové události Korzo Národní: 30 let svobody se dozvíte, že se jedná o celodenní akci, na které vystoupí například David Koller, Prago Union, akustičtí Tata Bojs, Zrní a další. Večer bohužel Marta Kubišová nezazpívá Motlitbu pro Martu, ale této role se ujme Aneta Langerová, což jsme se nechtěli dozvědět. Součástí akce bude například i čtení v Obýváku Václava Havla, kde vás potěší Michal Kocáb nebo Dagmar Havlová. Zaujmou vás i výstavy fotografií nebo geniálně humorných Opráskú sčeskí historje. Večer vás potěší velká světelná instalace Paměť národa: 1989 v režii Post Bellum, která rozsvítí domy na Národní třídě.

Po venkovním programu se můžete zahřát v klubu Rock Café nebo Klubu FAMU, kde se konají aftepárty celé Korzo Národní. Zde vystoupí například Ventolin, Tea Jay Ivo nebo Aid Kid.

Nesmíme zapomínat, že by se stále mělo jednat o akci studentů. „Přestože jsme totalitu ani revoluci nezažili, je pro nás 17. listopad nejdůležitějším symbolem svobody, ve které dnes díky událostem před 30 lety žijeme, je to vlastně oslava každodenních příležitostí,“ říká o akci jeden z organizátorů akce a předseda spolku Díky, že můžeme Lukáš Černý. Ten zároveň zdůraznil, že se jedná o třicáté výročí, což s sebou přináší i možnost uspořádat dosud největší akci tohoto typu u nás. Na celé akci se navíc pracuje od začátku tohoto roku a zapojeni je mnoha organizací od Národního divadla, přes Ústav pro studium totalitních režimů, až po skauty. „Chystáme oslavu svobody, která bude atraktivní napříč generacemi,“ dodává Lukáš Černý.

A zde můžete zavzpomínat na to, jak probíhal listopad 1989 v Brně.

Další strana

Podobné články

Doporučujeme

Další články