fb pixel Konspirátor Alex Jones dostal ban. Věděli jste, že v chemtrails věří víc lidí než ve Stranu zelených? – G.cz
Vyhledávání

Konspirátor Alex Jones dostal ban. Věděli jste, že v chemtrails věří víc lidí než ve Stranu zelených?

+ DALŠÍ 1 FOTKA

Známý propagátor konspiračních teorií a pravicový konzervativec Alex Jones má útrum na sociálních sítích. Na Facebooku, YouTube ani Applu se už jeho názory na 11. září, přistání na Měsíci nebo placatou planetu Zemi nedozvíme. Dostal totiž ban.

Martin Miko
Martin Miko 7.8.2018, 14:20

Čas udělat pápá!

Alex Jones je muž, který se živí šířením prapodivných konspiračních teorií. Ty v některých věcech na první poslech sice dávají smysl, ale když se nad problematikou zamyslíte na delší dobu než je minuta, dojde vám, že se z velké části jedná o nesmysly. Nicméně fake news a konspirační teorie zvedají čísla u alternativních webů, takže se nemůžeme divit, že vzniká další a další obsah, který je tak trochu přitažen za vlasy. Americký moderátor a dokumentarista Jones si toho je vědom a jeho pořad The Alex Jones Show, který je vysílán v rádiu i na internetu, má úspěch. Dle odhadů Jonese poslouchá v USA kolem 5 milionů lidí. Na svém YouTubovém kanálu má téměř 2,5 milionů sledujících.

Jonesovi se podařilo podporovat bizarní teorie o invazi mimozemšťanů, polykání chlóru do bazénu, vakcínách, které způsobují autismus, kouzelném stroji ovládajícího počasí nebo o Baracku Obamovi, který je ve skutečnosti Antikrist. Věděli jste, že v USA je 4 % lidí, kteří věří, že naše planeta je ovládána ještěrkami? A 5 % Američanů je přesvědčeno, že chemtrails jsou skutečné. Tyto šokující statistiky existují i díky velkému vlivu Jonese.

Nyní se ovšem zdá, že má Alex Jones s šířením svých bludů konec, protože se ho největší sociální sítě na světě chtějí zbavit. Na YouTube mu bylo smazáno několik epizod a Apple mu zablokoval většinu jeho podcastů. Facebook a Spotify ho obvinili z propagace násilí a nenávisti a rovněž mu odstranili několik příspěvků z webu.

Že by konec? To spíš ne. Všem je totiž dopředu jasné, že známý konspirátor veřejně prohlásí, že je cenzurován a blokován, jelikož nabízí veřejnosti jedinou a svobodnou pravdu, kterou veřejnost v tradičních médií nedostává. Je dost možné, že díky tomuto kroku ze strany sociálních a streamovacích sítí získá nyní ještě další a další příznivce z celého světa.

A zde se Okamura ani KSČM neštítí parazitovat na mrtvých českých vojácích.

Podobné články

Doporučujeme

Další články