Konec Robejšků v Čechách: Realisté se loučí a s nimi i část srandy z předvolebních bizárů – G.cz
Vyhledávání

Konec Robejšků v Čechách: Realisté se loučí a s nimi i část srandy z předvolebních bizárů

Česká konzervativní pravicová strana Realisté se necelé tři roky po svém založení konečně podívala na své volební preference střízlivým pohledem a rozhodla se, že bude hlasovat o ukončení činnosti. Robejškových vysněných 20 % ve volbách se rozplynulo jako kostka másla na slunci.

Martin Miko
Martin Miko 16.7.2019, 15:30

Znali jsme, takže R.I.P.

Mohlo to být průměrné červencové úterý, jenže pak se na Facebooku Realiste.cz objevil příspěvek s oznámením, že Sbor zakladatelů politické strany Realisté neboli REAL přijal v červnu usnesení, jímž doporučuje stranu zrušit dobrovolným rozpušením. „Důvodů bylo více, mezi ty klíčové patří pochopitelně dřívější volební neúspěchy, k nimž se letos přidala absolutní pasivita krajských organizací a také odchod mnoha členů do jiných politických uskupení,“ popisuje strana důvody, které ji vedly k ukončení činnosti. Tento týden probíhá hlasování, které povede k dobrovolnému rozpuštění strany Realisté, pak už bude vše definitivní.

S Realisty máme spojeného především politologa Petra Robejška, který od roku 2016 působil jako ústřední postava celé strany i jako hlavní tvář nákladné předvolební kampaně. Ve volbách do Poslanecké sněmovny ČR v roce 2017 však Realisté obdrželi pouhých 0,71 % hlasů, takže zaplatili v kampani za jeden hlas bezpochyby nejvíce peněz v historii Česka. Robejšek přitom půl roku před volbami prohlašoval, že Realisté mají na to získat až 20 %. Vzpomeňme i na prezidentské volby, kam Realisté vyslali Jiřího Hynka, který v prvním kole získal 1,23 % hlasů. Straně se na současné politické scéně uspět nepodařilo.

Strana si na politické scéně ani mezi občany nedokázala získat respekt, a když bylo na Facebooku Realistů zveřejněno oznámení o rozpuštění strany, lidé se začali politickému subjektu vysmívat. Nechyběly ani vzkazy typu: „První záslužná věc...Díky“, „Konečně“, „Gratuluji k prvnímu projevu realismu“ nebo „Škoda, 20 % bylo na dohled!“ Nám se po Robejškovi, jeho bizarních kampaních a ještě bizarnějších snech bude docela stýskat. Co vám?

A zde máte svaté právo zavzpomínat na šíleného politika Sládka, který toužil být našim prezidentem.

Podobné články

Doporučujeme

Další články