fb pixel Konec Ovčáčkova Twitteru: Prezidentův mluvčí za víkend zhubl o 2000 followerů. Lidi už prostě nebaví – G.cz
Vyhledávání

Konec Ovčáčkova Twitteru: Prezidentův mluvčí za víkend zhubl o 2000 followerů. Lidi už prostě nebaví

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Některým dlouhé vánoční svátky příliš nesvědčí. Své by o tom mohl povídat i prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček, který během víkendu na svém Twitteru přišel o více než dva tisíce sledujících, poté co se rozhodl zablokovat glosátora českého bizáru Jieho. Lidé si možná uvědomili, že bude lepší, když budou Ovčáčka ignorovat a tím jeho internetové příspěvky ztratí váhu a informační hodnotu. Můžeme tohle nazvat jako vánoční osvícení?

Martin Miko
Martin Miko 30.12.2019, 11:58

Ovčáček se ztrácí před očima

Twitterový účet prezidentského mluvčího patří mezi nejsilnější zbraně Jiřího Ovčáčka. Profil bohužel neslouží k tomu, abychom se z něj dozvěděli něco objektivního, ale stal se z něj jakýsi nástroj, kterým ventiluje pan Ovčáček své názory na opozici a oponenty Miloše Zemana. Něco zvláštního se však stalo tento víkend, když se náš nejvýraznější mluvčí v historii Česká rozhodl zablokovat satirický účet uživatele Jie, který mu prý napsal, že Miloš Zeman není Žid, ale buran z Kolína. V reakci na to se stalo to, co nikdo nečekal. Uživatelé Twitteru totiž začali blokovat a přestávat sledovat Jiřího Ovčáčka.

„Nechtěl jsem to říkat nahlas, ale možná je fakt totální ignorace Jiřího Ovčáčka cesta. Najednou skoro žádné komentáře a jen ticho pod jeho tweety s nulovou informační hodnotou,“ zhodnotil na svém účtu Ovčáčkem zablokovaný uživatel Jie. Spustila se totiž poměrně mocná vlna, která zapříčinila odliv Ovčáčkových twitterových fanoušků, a to o více než 2000. Na začátku víkendu jich měl totiž přes 54 tisíc a nyní je to něco málo přes 52 tisíc. Ovčáčka se rozhodli bojkotovat všichni od politiků až po novináře, což pro něj rozhodně není dobrá zpráva.

Uživatelé Twitteru totiž tvrdí, že účet @PREZIDENTmluvci není oficiální profil tiskového mluvčího, a proto není důvod ho sledovat. Uvidíme, jakou sílu má Twitter. Možná se nám během následujících dní účet Jiřího Ovčáčka ztratí před očima úplně. Tím pádem by jedna z nejoblíbenějších aktivit mluvčího prezidenta ztratila smysl, protože by si je přestali číst vlivní lidé, kteří by na něj mohli zareagovat.

Nutno podotknout, že veřejnost se snaží Ovčáčka bojkotovat už delší dobu tím, že do komentářů pod jeho příspěvky sdílí všemožné inzeráty a recepty, aby dali najevo, že jeho příspěvky svět Twitteru nezajímá. Ignorace je však nový level. Není nic horšího, než když vás vaše opozice ignoruje.

Panu Ovčáčkovi přejeme samozřejmě nějaké nové followery, třeba z Ruska nebo z Číny.

Podobné články

Doporučujeme

Další články