fb pixel Komunistka Semelová bude kandidovat do Senátu za Piráty. Na volebním plakátu bude mít pásku přes oko a červeného papouška – G.cz
Vyhledávání

Komunistka Semelová bude kandidovat do Senátu za Piráty. Na volebním plakátu bude mít pásku přes oko a červeného papouška

Zdroj: koláž G.cz

Vzhledem k až příliš častým komunistickým choutkám ze strany Pirátů se vedení strany rozhodlo, že už není důvod dál nic tajit, a proto vyzvali Martu Semelovou z KSČM, aby za ně kandidovala v říjnových volbách do Senátu. Semelová a Česká pirátská strana toho mají hodně společného a sedli si spolu jako pionýrský šátek s krkem Miroslava Šloufa.

Dirk Diggler
Dirk Diggler 26.5.2018, 16:00

Semelová se stane pirátkou

Poté, co Piráti veřejně podpořili udělení státního vyznamenání pro prokomunistického básníka a spisovatele Karla Sýse a zúčastnili se oslav vítězství na ruské ambasádě, rozhodlo se vedení strany, že už není potřeba dál tajit, kolik toho mají Piráti a komunisté společného. Ne náhodou byli Piráti dlouhou dobu Miroslavem Kalouskem definováni jako „komunisti light“, dneškem se ale všechno mění a strana do toho jde naplno.

„Už nechceme být politickou stranou, která jen těží kryptoměny za peníze státu a podporuje Miroslava Roznera. Nyní je čas na to stanovit si vyšší cíle, proto vysíláme Martu Semelovou z KSČM, aby za nás kandidovala do Senátu,“ ozvalo se z řad České pirátské strany. Zákulisní informace říkají, že jedním z důvodů oslovení Semelové je záliba předsedy Pirátů Ivana Bartoše v Gothaji v retro obalu, jehož návrat na pulty by politička v Senátu měla primárně prosazovat.

Co na tento krok říkají experti? "Piráti patří mezi nejoblíbenější politické strany, takže i když za ně bude kandidovat stalinistka a věrná komunistka Semelová, stranu to nemůže poškodit," komentuje situaci politolog Jan Vzdělaný. Zároveň dodává, že největší úspěch Semelová bude mít v případě, že na předvolebním plakátu bude pózovat s papouškem na rameni a páskou přes oko. "Lidi to mají rádi," říká Vzdělaný.

Hlavní kvalitou Marty Semelové v očích Pirátů je zřejmě její láska ke stalinismu. Semelová je komunistkou téměř celý život a do KSČ vstoupila v roce 1978, takže může Pirátům nabídnout opravdu tvrdě zapuštěné politické přesvědčení. Piráti v minulosti odmítli bývalého ministra Jana Rumla, aby kandidoval do Senátu za jejich stranu s odůvodněním, že jde o devadesátkového politika, a ty není důvod recyklovat. Semelová už je ale opravdové retro, takže v jejím případě to nevadí. A na Rumlovi se jim beztak nejspíš nelíbilo hlavně to, že je takový havlista.

Ale hlavně nás neberte tak vážně. Však nás znáte. :) Radši si ještě přečtěte, že chce Dolínek zbourat další Most.

Podobné články

Doporučujeme

Další články