Město Most je neopravitelné, půjde k zemi a postavíme jeho kopii. Rušit se bude i seriál Most a OC Černý Most, potvrzuje Dolínek

Obrázek uživatele Dirk Diggler
25.05.2018, 16:02

Další Most si vzal na paškál český poslanec a náměstek primátorky hlavního města Prahy Petr Dolínek. Tentokrát je v tom ale háček. Dolínkovi se nelíbí stav severočeského města Most, a proto ho navrhuje zbourat a postavit na jeho základech měst totožné. Dolínek totiž ve svém volebním programu prosazuje zbourat cokoliv, co má v názvu most. Na seznamu plánovaných demolic má například i Karlův most nebo sídliště Černý Most.

Konec Mostů v Čechách

„To snad nemyslíte vážně. Nejdřív jsme se podle nějaké hloupé ankety stali nejhnusnějším českým městem a teď nám to tu chtějí zbourat. To už tu přece jednou bylo a teď je to tady zase,“ svěřuje se exkluzivně naší redakci sedmdesátiletý Jan Novák ze severočeského Mostu. Ve městě prý žije celý život a moc dobře si pamatuje, když Most bylo ještě město královské. Pak z něj komunisté udělali jedno velké sídliště a posléze kapitalisté vyloučenou lokalitu, kterou je dodnes. „Jsem si vědom, že Most je hnusné město, ale v Ústí je to ještě horší. To by měli zbourat!“ pokračuje v povídání pan Novák.

„Město Most jsme neřešili od jeho nové výstavby, ale nechali jsme si vytvořit odbornou studii, díky které jsme se dozvěděli, že město Most je neopravitelné, a proto půjde k zemi. Na jeho místě by teoreticky mohla vzniknout jeho kopie. O tom, jestli se postaví nový Most, se však bude hlasovat v přímém celorepublikovém referendu. V případě, že si veřejnost nebude přát nové město Most, tak na jeho místě vysázíme les,“ sděluje exkluzivně pro G.cz tajemník náměstka pražské primátorky Petra Dolínka.

Lidé si pořád stěžují na to, že města, vlády ani samotní politici nemají žádné vize. Bourání mostů a Mostů je však mocná idea, a žádný zpovykaný plán, to je třeba uznat. Jestliže je Most ve špatném stavu, tak bude mnohem lepší, když se zbourá, než abychom ho zbytečně opravovali. Město Most stejně nikoho nezajímá, nikdo slavný se tu nenarodil a těch necelých 70 tisíc obyvatel se holt přestěhuje někam jinam. V již zmíněném Ústí nad Labem je místa dost.

Hlavně to neberte moc vážně. Stejně jako třeba seznam nejhnusnějších českých měst.


Komentáře

Doporučeno pro vás