fb pixel Komunismus v Kostce: Kdo je mladý bolševik s vizáží zapáleného satanisty? – G.cz
Vyhledávání

Komunismus v Kostce: Kdo je mladý bolševik s vizáží zapáleného satanisty?

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Pokud se stane zázrak a levice z dob minulých chytne druhý dech, je možné, že se do Poslanecké sněmovny ČR probojuje ze sedmého místa ve Zlínském kraji i jedna z nejvýraznějších komunistických tváří poslední doby. Na mysli máme samozřejmě informačního technologa a marxistu Ing. Michala Kostku, který se proslavil především svým satanistickým zjevem a legendární fotografií, na níž spí v MHD polonahý. Kdo je Michal Kostka?

Martin Miko
Martin Miko 1.9.2021, 16:58

Michal Kostka chce do sněmovny

Spolužáci o něm na internetu píšou jako o chytrém a nadaném chlapci, který si přičichl k marxismu a už se od něj nedokázal odlepit. Po vystudování všeobecného gymnázia v Kroměříži v roce 2008 se Michal Kostka rozhodl nastoupit do Brna na Fakultu informačních technologií VUT, obor Informační technologie, kde získal titul Bc. Následně si dodělal titul inženýra ve Zlíně v oboru Učitelství informatiky pro střední školy a poté si dodělával doktorát v Olomouci. Ten bohužel z časových důvodů stále nemá dostudovaný. Kromě studia se tento zarytý marxista věnuje od roku 2011 práci programátora, přičemž od roku 2017 do roku 2020 vyučoval informační technologie na obchodní akademii v Kroměříži. Následně se vrátil zpět k pozici programátora, kterou vykonává dodnes.

Pokud si myslíte, že mezi komunisty jsou hloupí a nevzdělaní lidé s tituly z dob socialismu, tak Kostka se tomuto tvrzení naprosto vymyká. Aktivní je kromě studijního a pracovního života i v životě veřejném. Od roku 2010 byl celých 8 let členem Komise pro výchovu a celoživotní vzdělávání Rady města Kroměříže a v roce 2012 se dokonce stal zastupitelem Zlínského kraje. Od roku 2018 zastává funkci zastupitele města Kroměříž, je členem kontrolního výboru zastupitelstva města a navíc posledních 6 let je členem Správní rady TJ SLAVIA Kroměříž, z.s. A to jsme ještě zapomněli na Kostkovy úspěchy z roku 2006, kdy se stal regionálním přeborníkem dorostu v praktickém šachu.

Pokud si otevřete jeho webové stránky, zjistíte, že za tímto vzdělaným člověkem se skrývá robustní 32letý muž v černém oblečení s nilským křížem na krku, který se vyznačuje dlouhými vlasy a obrovskou bradkou. Ten se díky svému netypickému politickému vzhledu stal terčem humoru a diskuzí. Lidé se ptají, jak je možné, že se tak vzdělaný mladý člověk může stát v této době komunistou, obzvlášť když si může nastudovat veškerá historická fakta. K inklinaci ke komunismu prý přišel díky „backroundu“ a čtení spousty levicové literatury, jak popisuje na sociálních sítích jeho spolužák ze základní školy.

Do povědomí se Michal Kostka dostal i po zveřejnění jeho dnes již legendární fotografie z MHD. Inženýr Kostka se totiž během parného dne rozhodl rozepnout si košili a „vyvalit“ svůj pupek na veřejnosti. Následně však usnul bez roušky, takže si ho okamžitě někdo vyfotil a fotografii zveřejnil na internetu.

Jeho politické názory navíc v některých bodech příliš nekorespondují se současnou levicí, a už vůbec ne s KSČM. Na svém webu v rubrice „O co usiluji“ se například zmiňuje, že v obecné politické rovině by rád bojoval za omezení byrokracie, zlepšení demokratické společnosti, zlepšování podmínek pro podnikání, snižování nepřímých daní, zlepšování životního prostředí, nebo dokonce otevření diskuze o legalizaci léčivých drog. Je tohle vůbec komunista?

Co se týče letošních podzimních voleb, tak Kostka kandiduje ze 7. místa ve Zlínském kraji, což pro něj znamená, že by ho museli soudruzi vykroužkovat na první místo a KSČM by musela ve volbách dostat alespoň 5 %.

Jak to vidíte s Kostkou vy? Má šanci stát se v říjnu poslancem?

Podobné články

Doporučujeme

Další články