fb pixel KOMENTÁŘ: V SuperStar to dávno není Super a není v ní jediná Star – G.cz
Vyhledávání

KOMENTÁŘ: V SuperStar to dávno není Super a není v ní jediná Star

Zdroj: YouTube.com - SuperStar

Včera televize Nova odvysílala první ze dvou finálových dílů nejnovější řady SuperStar. Bez diváků, bez moderátora, jen porotci a obstojně zpívající mládež. A kdyby místo toho odvysílala průměrný karaoke šampionát z hospody v Třebíči, vyšlo by to nastejno. Takový to mizerný karaoke, kde všichni docela dobře zpívají, takže už to není zábava. Víte, co myslím, ne?

Jan Studnička
Jan Studnička 25.5.2020, 16:47

Díky Bohu za koronavirus

Pandemie koronaviru přinesla jenom málo pozitivního, jenom utrpení, úzkosti, finanční potíže, potenciální studenou válku a to, že Andrej Babiš znovu ukázal svou skutečnou barvu. Je to žlutá, mimochodem. Ale pár příjemných věcí virus přeci jenom přinesl. Zaprvé, když máte většinu dne na tlamě roušku nebo respirátor, nic se nevyrovná tomu, když si ji na bezpečném místě konečně sundáte. Člověk by nečekal, že může vzduch chutnat takhle sladce. Druhou pozitivní věcí je to, že finále nejnovější řady SuperStar bylo sesekáno na pouhé dva díly.

Včera se vysílal ten první, běžel od půl deváté skoro do půlnoci. Schválně mi řekněte, kdy se stalo, že všichni remcáme, jak zbytečně dlouhý je film od Martina Scorseseho, že se musíme nekonečných tři a půl hodiny dívat na práci jednoho z nejlepších režisérů filmové historie… ale nikdo ani necekne o tom, že v neděli večer zabírá celý vysílací prime time deset průměrných a nezapamatovatelných pěvců. Jak je možné, že si nikdo nestěžuje na téměř čtyřhodinový pořad, kde je nejzajímavější osobou Palo Habera?!

A tohle by bylo desetkrát. Nebýt našeho pána a spasitele koronaviru.

Bez potlesku

Tenhle první díl měl ještě navíc tu nevýhodu, že se narozdíl od klasických finálových kol vysílal úplně bez diváků. Podobně jako u amerických Late Night Shows, které pandemie zatlačila na posty youtuberů, se ukázalo, že i v SuperStar publikum dělá celou show. Překvapivě Patricie Solaříková hodnotící zpěv sedmnáctileté dívky není tak strhující, jak NOVA předpokládala.

Vážně mě překvapuje, že největší komerční televize v Česku nedokázala vymyslet jediný způsob, jak dodat nebohým teenagerům podporu. Ať už aplikacemi, na které diváci doma klikají a díky nim se z reproduktorů ve studiu ozývá aplaus, ať už karanténované publikum, které se může živě připojit na live stream s webkou a můžou jásat během vystoupení… Prostě nic. Jediné, co Nova udělala, bylo to, že donutily nebohé rodiny soutěžících, ať si doma v obýváku zapnou Skype. Neposlali tam frajera s kamerou, ne, prostě se v “největší pěvecké show v Česku” fungovalo přes nějaký obstarožní modem, který si rodina z Kardašovy Řečice pořídila v listopadu 2007. Vážně, když ani tvůrce jejich pořad nezajímá, proč by měl zajímat mě? TŘI A PŮL HODINY?!

Fabrika na influencery

Podle mě by byla Monika Bagárová naprosto skvělá bankovní lupička. Její obličej je totiž pro mě nezapamatovatelný. Nechápejte mě špatně, ta ženská je naprosto nádherná, jenom je to… jako když zadáte do Googlu nádherná_žena.jpg, tak vám prostě vyskočí osmdesát variací na Moniku Bagárovou.

Já rozhodně nechci hejtovat porotu, sám výběru celebrit do odborných porot rozumím asi stejně dobře jako Leoš Mareš hudbě, ale stejně si myslím, že když je podle toho, co slyším ráno v tramvaji, nejlepším porotcem “ten druhej Slovák, no, jak se jmenuje?”, tak někdo někde udělal velkou chybu. Ale ne tak velkou jako já, když zapínám Novu.

Doopravdy jediný, pro koho má tahle soutěž smysl, jsou soutěžící. A těm ani pořádně nejde o výhru, potřebují mít jenom natolik hezké vlasy v telce, aby si nabrali tisíce followerů na instáči a jsou za vodou. Ti méně šťastní pak skončí jako ministři zdravotnictví.

Podobné články

Doporučujeme

Další články